Oranje moet knallen in Wit-Rusland
Voor Oranje is er nog heel veel werk te doen wil het volgend jaar mogen deelnemen aan het WK-2018 in Rusland. Nederland bevindt zich op de derde plaats in poule A en gaat met drie punten (en zes doelpunten) minder dan Zweden de strijd om de tweede plaats aan. Het Nederlands elftal heeft het niet meer in eigen handen. De Zweedse ploeg speelt nog thuis tegen dwergstaatje Luxemburg. Elke uitslag groter dan 3-0 betekent voor Nederland een schier onmogelijke opgave als het in de laatste poulewedstrijd tegen Zweden moet.Het is voor Nederland daarnaast van immens groot belang dat er veel gescoord wordt tegen de komende tegenstanders. Oranje heeft namelijk het negatieve doelsaldo ten opzichte van Zweden weg te werken. Naast de winst zal er dus volledige focus zijn op het maken van zoveel mogelijk doelpunten. Mr Green heeft hiervoor speciaal een 'Boosted Odds' actie in het leven geroepen. Je krijgt namelijk een overwinning van Oranje met meer dan 4 doelpunten een quotering van maar liefst x 4.00 uitgekeerd. Dat levert je bij een correcte voorspelling een flinke winst op!Dick Advocaat: “Ik heb er wel een goed gevoel bij”
Oranje won de laatste wedstrijd met een ruime zege. De thuiswedstrijd tegen Bulgarije leverde met 3-1 een mooie uitslag op, maar volgens bondscoach Dick Advocaat zegt dat niets over de volgende tegenstanders. “We spelen nu tegen ploegen van ongeveer dezelfde kwaliteit”, zegt de bondscoach. Na Wit-Rusland speelt Oranje de laatste wedstrijd tegen Zweden. Desondanks ziet de coach nog een klein lichtpuntje voor Oranje. “Ik heb wel vaker in situaties gezeten dat het moeilijk ging, zoals voor het EK 2004 toen we het via de play-offs haalden. Alles is nog mogelijk. Dat geldt voor Zweden en ook voor ons. Als we denken: het lukt niet, dan heeft het geen zin. Maar ik vind dat we een goede groep hebben en we spelen tegen landen waar we resultaat tegen kunnen halen. Ik heb er wel een goed gevoel bij”, aldus de bondscoach tegen de NOS.Arjen Robben: “Alleen winnen volstaat niet meer”
Arjen Robben speelde tegen Bulgarije negentig minuten lang voluit. Ondanks de overwinning was de spits van Bayern München niet tevreden. Zweden won op datzelfde moment ook en daardoor haalt Oranje de Scandinaviërs niet in. “Het was een raar gevoel dat we met 3-1 winnen, maar dat de kansen om het WK te halen geslonken zijn. Het is wel typerend, want we hebben de dingen al een tijdje niet meer in eigen hand. We moeten nu afwachten hoeveel goals we de komende twee wedstrijden moeten maken om ons te plaatsen, want alleen winnen volstaat niet meer. Dat gaat heel moeilijk worden, want Zweden krijgt Luxemburg thuis terwijl wij naar Wit-Rusland moeten. Het ziet er niet erg positief uit”, aldus de Oranje-aanvoerder in Metronieuws.Wedstrijdoverzicht
Voor dit allesbeslissende tweeluik doet de bondscoach geen beroep op Wesley Sneijder. De coach wil dat de middenvelder eerst speelminuten gaat maken bij zijn Franse club OGC Nice. “Wesley zal moeten gaan spelen bij Nice. Dat heb ik 'm ook verteld”, zegt Advocaat. Naast Sneijder ontbreken ook de geblesseerden: Stefan de Vrij, Bruno Martins Indi, Robin van Persie en Quincy Promes. Het is nog de vraag of Kevin Strootman zal aansluiten. De speler van AS Roma botste afgelopen weekend tijdens in de thuiswedstrijd tegen AC Milan zijn hoofd en moest worden vervangen. De ernst van de kwetsuur is op dit moment nog niet duidelijk.Geen Fosu-Mensah, wel Babel
Ryan Babel is wel weer opgeroepen voor de wedstrijd tegen Bulgarije. Babel heeft 42 interlands op zijn naam staan. Daarvan trof hij vijf keer het doel trof. De laatste wedstrijd die Babel speelde voor Oranje was eind 2011. Naast Babel selecteert Advocaat ook Jürgen Locadia die meerdere keren opgeroepen werd, maar nog geen interland heeft gespeeld. Timothy Fosu-Mensah, die een basisplaats had tegen Frankrijk, ontbreekt dit keer in de definitieve selectie.Nederland speelde de eerste wedstrijd van de kwalificatieronden tegen Wit-Rusland in Amsterdam. Op 7 oktober vorig jaar won Oranje met 4-1 van de Wit-Russen. Quincy Promes scoorde voor de thee twee keer en na de rust troffen Davy Klaassen en Vincent Jansen het net. Het enige doelpunt van de Wit-Russen werd net na de rust gemaakt door Aleksey Rios. Thuis is Oranje sterk tegen Wit-Rusland, maar uit is dat heel anders. In 2007 verloor het Nederlands elftal met 2-1 in Wit-Rusland en ook in 1995 waren de Wit-Russen met 1-0 te sterk voor Oranje. Tussendoor werd er wel nog een keertje gewonnen. In de EK-kwalificatieronde 2003 boekte Nederland met 0-2 een prima uitzege op Wit-Rusland. Dick Advocaat en de spelers van huidige selectie zullen echter hopen op meer komende zaterdag: het doelsaldo kan weleens van doorslaggevend belang zijn en 0-2 lijkt dan niet genoeg.Pre-wedstrijdquoteringen voor Wit-Rusland – Nederland
De kansen zijn redelijk gelijk als we kijken naar de statistieken, maar de bookmakers wijzen het wankelende Oranje toch aan als favoriet van deze wedstrijd. Winst van Oranje wordt dan ook met een quotering van x 1.25 keer je inleg beloond. Boeken de Wit-Russen een thuisoverwinning? Dan wordt elke inleg hierop x 12.00 keer beloond. Een gelijkspel zal niet genoeg zijn voor Oranje om het WK-ticket veilig te stellen, maar de spelers hierop kunnen wel rekenen op een hoge odd namelijk: x 6.00 keer je inleg.