Oostenrijk via Oranje naar EK Frankrijk
Voor Oostenrijk is het duel tegen Nederland een voorbereiding op het EK in Frankrijk. De Oostenrijkers staan in Groep F opgesteld samen met Portugal, IJsland en Hongarije. De laatste keer dat het Nederlands elftal Oostenrijk trof was op 9 februari 2011. Oranje speelde toen thuis en won met 3-1.Danny Blind: “Het ging een stuk beter”
Woensdagavond stapte de Oranjeleeuwen opnieuw als winnaar van het veld. Dit tot tevredenheid van bondscoach Danny Blind, die na de 1-1 tegen Ierland meer inzet eiste van zijn spelers: “Ik ben blij met de zege. De beste bevestiging die je kan krijgen, is winnen. Het was tegen Ierland niet om over naar huis te schrijven, nu was het een stuk beter. Vooral in de eerste helft kwamen we er verschillende keren goed door en gaven we niet veel weg. Hopelijk trekken we die lijn door richting zaterdag”, aldus Blind tegenover SBS6.Oranje kwam tegen Polen dankzij Vincent Janssen al in de eerste helft op voorsprong. “Hij maakt veel meters en is gevaarlijk voor het doel”, aldus Blind. De bondscoach verwacht in de aanloop naar het duel tegen Oostenrijk nog veel mooie momenten van de 21-jarige spits van AZ: “Hij kan gezien zijn leeftijd alleen maar beter en veelzijdiger worden.”Vincent Janssen: “Het is fijn om het vertrouwen te krijgen”
De topscoorder van AZ lijkt hiermee hard op weg te zijn de eerste spits van Oranje te worden. Vincent Janssen kreeg met zijn doelpunt veel zelfvertrouwen en dat kan nog goed van pas komen in het duel tegen Oostenrijk. “Het is fijn om het vertrouwen te krijgen en dat probeer ik uit te betalen in doelpunten”, aldus Janssen. Toch wil de bondscoach Janssen niet als zijn eerste spits benoemen. “Ik pin me niet vast op dingen”, aldus Blind. “Ik heb achter hem ook mogelijkheden met Bas Dost en Luuk de Jong.”, waarmee de spitspositie voor de oefenmatch tegen Oostenrijk dus nog allerminst ingevuld lijkt. “Ik vond dat Berghuis het ook goed deed. Die jongen heeft nauwelijks gespeeld bij Watford dit seizoen en draait moeiteloos mee op dit niveau.”Ook Ajacied Riechedly Bazoer lijkt tegen Oostenrijk weer te kunnen rekenen op een basisplaats: “Ik heb veel met hem gepraat. Bij Ajax speelt hij aanvallender. Maar ik denk dat hij ook heel goed als controleur op het middenveld kan spelen. Op die positie heb ik niet veel keus. Daar hebben we hem nodig.”Danny Blind: “Dat is een punt van aandacht”
Polen scoorde in de 60ste minuut doordat Nederland een stilstaande situatie creëerde. Een heikel punt waaraan ze bij Oranje al langere tijd sleutelen. Blind hoopt dat zaterdag tegen Oostenrijk deze achilleshiel eindelijk uit het spel gehaald kan worden: “Dat mag niet, dat moet eruit. We hebben redelijk wat lengte, dan moeten we alerter zijn. Dat is een serieus punt van aandacht, want in het hedendaagse voetbal zijn deze momenten een serieus wapen.”Georginio Wijnaldum: “Dat was lekker”
Georginio Wijnaldum kijkt met frisse moed naar het oefenduel tegen Oostenrijk. De winnende treffer die Wijnaldum maakte in de 76ste minuut, krikte het vertrouwen op. “Dat was lekker”, zei Wijnaldum die ook vooruitgang ziet in het team. “Nu speelden we wel onbevangen en met lef”, vond de middenvelder van Newcastle United. “Het belangrijkste is dat je van zo'n wedstrijd leert. En dat hebben we gedaan en zullen dat zaterdag tegen Oostenrijk weer moeten doen”, zo analyseert Wijnaldum op AD.nl.Bookmakers
Voor de laatste wedstrijd uit deze oefenreeks hebben de bookmakers alles uit de kast gehaald. Zo hebben de