Mark van Bommel: “Klaar voor Bate Borisov”
In tegenstelling tot Ajax-hoofdcoach Erik ten Hag spaarde PSV-trainer afgelopen weekend geen enkele basisspeler met het oog op de wedstrijd tegen Bate Borisov. “Als spelers fit zijn, dan kunnen ze gemakkelijk drie wedstrijden in een week aan”, zegt Van Bommel overtuigend bij de NOS. “Ik ben geen trainer die veel wisselt, dus dat heb ik nu ook niet gedaan. Ik denk dan mijn spelers klaar zijn voor Bate Borisov. We gaan er alles aan doen om de groepsfase van de Champions League te bereiken. Dat is goed voor de club, onze spelers, supporters en het Nederlands voetbal.”Luuk de Jong: “Dinsdag gaat het stormen”
Spits Luuk de Jong staat nog altijd ‘droog’ als het gaat om doelpunten maken. Ook zaterdag in Sittard kwam hij niet tot scoren, maar de aanvaller voelt zich wel sterk en fit. Wel beseft hij dat Borisov niet zomaar een ploegje is waar PSV even van gaat winnen: “Dinsdag wordt een heel zware wedstrijd. Dan gaat het stormen en gek zijn, dus we zullen ons goed moeten voorbereiden. We moeten zorgen dat we goed positiespel laten zien, met het gezicht naar de goal voetballen en dat de backs eroverheen komen. Dan krijgen de aanvallers – zoals ik – vanzelf kansen en kunnen we Borisov verslaan”, aldus de fel bekritiseerde spits van PSV in de lokale krant.Jeroen Zoet: “We staan er goed op, ik heb er zin in!”
Doelman Jeroen Zoet is blij met de goede seizoenstart van PSV met zes uit twee in de Eredivisie. Volgens hem zegt dat echter niets over de kansen tegen Bate Borisov: “We staan er goed op en zijn topfit. Dat nemen we mee naar dinsdag. Ik ben al een paar keer in Wit-Rusland geweest met PSV en met het Nederlands elftal. We weten waar we heengaan en waar we spelen. Ik heb er zin om dinsdag weer te spelen. We willen graag domineren en de bal hebben. Uiteindelijk geloven we in de overwinning”, aldus de sluitpost bij RTL-7 Insider.Bij PSV is nieuweling Ryan Thomas inzetbaar, maar of de van PEC Zwolle overgekomen middenvelder al direct Pablo Rosario weet te verdringen als de Eindhovenaren het opnemen tegen Bate Borisov, is twijfelachtig.Trainer Bate Borisov kent PSV niet echt
Aleksey Baha hoorde vlak voor de return tegen Qarabag dat bij winst een wedstrijd tegen PSV op het menu stond. De trainer van Bate Borisov werd gevraagd naar zijn mening over de Nederlandse club en gaf aan PSV eigenlijk niet te kennen: “Er was ook nauwelijks tijd om erover te kunnen praten”, vertelt hij de Wit-Russische website SportArena. Komende dagen zal er bij de club worden bekeken wat ze kunnen verwachten als de Eindhovenaren dinsdag op bezoek komen. Een goede voorbereiding is cruciaal, want zo stelt Baha “Champions League is het hoogst haalbare doel voor onze club.”Maar wat weten wij Nederlanders eigenlijk over FC Bate? Ook niet veel en eerlijk gezegd is er bar weinig informatie te vermelden, behalve het feit dat de ploeg al twaalf seizoenen op rij kampioen is van Wit-Rusland. Dat mag met recht een topprestatie genoemd worden. Vijf keer eerder bereikte de ploeg uit Borisov de groepsfase van de Champions League, maar nog nooit wist het de poulefase te overleven (bij de beste twee te eindigen). Ook kennen we de ploeg nog van hun duel tegen AZ in 2010. De ploeg uit Alkmaar won thuis met 3-0 van de Wit-Russen en dat was net genoeg om door te stoten naar de volgende ronde. AZ had immers de uitwedstrijd met 4-1 verloren. De treffer van Kolbeinn Sigthórsson in de 89e minuut bleek achteraf goud waard.Statistieken
FC Bate speelde nog nooit eerder tegen PSV. Het wordt dan ook afwachten hoe beide ploegen zich tot elkaar gaan verhouden. De enige maatstaf zijn de recente resultaten in de competitie en de vorige voorronde waarin Bate Borisov afrekende met Qarabag. Dat ging met pijn en moeite. De uitwedstrijd werd met 0-1 gewonnen, dankzij een goal van middenvelder Dragun. De return in Borisov eindigden in 1-1. Rechtervleugelaanvaller Ivanic opende namens Bate in de 20e minuut de score. De 1-1 van Michel (Qarabag) bleek niet voldoende om Bate Borisov uit de play-offs van de Champions League te houden.In de ronde daarvoor kwam FC Bate ook al in actie en rekende het met iets meer gemak af met HJK Helsinki: 0-0 en 1-2. Opvallend feit: ook toen werd er thuis niet gewonnen en werd het verschil gemaakt in de uitwedstrijd.Pre-wedstrijdquoteringen voor BATE Borisov tegen PSV Eindhoven
De bookmakers geloven erin dat PSV een goede stap kan maken in Borisov. De uitkering voor winst van de Eindhovenaren krijgt met x 1.91 keer je inleg nog altijd een hoge quotering mee voor dit Europese uitduel. Als we dus naar de quoteringen en voorspellingen vooraf kijken is PSV de grote favoriet bij de wedkantoren. Iets wat vooraf gezien aan de wedstrijd een gunstig gegeven is en hoop geeft op een goede afloop.Een overwinning van de thuisploeg FK BATE Borisov wordt in het 1X2 spelsysteem met x 4.45 keer de inleg het hoogst beloond. BATE is bij de bookmakers dan ook de underdog. Wordt het voor PSV aanstaande dinsdag een gelijkspel in Wit-Rusland? Zet dan in op een puntenverdeling en je ontvangt een hoge inleg van x 3.35 keer je inzet.