In de finale van het UEFA Champions League toernooi staan twee absolute topclubs. Inter, dat in de afgelopen jaren bijna altijd tot het einde toe meedeed om de hoofdprijs en Paris Saint Germain dat al jaren jaagt op het winnen van de Cup met de grote. Kan de club uit Parijs zonder supersterren als Lionel Messi en Kylian Mbappé nu wel eindwinnaar worden van de UEFA Champions League? Of pakt Inter Milaan de eindzege waardoor de Nederlanders Stefan de Vrij en Denzel Dumfries nog maar eens een vette vis kunnen toevoegen aan het palmares bij Internazionale? Vergelijk de bookmakers, zet in tegen de beste odds en win via VoetbalGokken.nl.
Luis Enrique (trainer Garis St. Germian): “We willen geschiedenis schrijven”
Een week voor de Champions League finale tegen Inter Milaan, won Paris Saint Germain de Franse bekerfinale tegen Stade de Reims met 3-0. PSG-trainer Luis Enrique is dik tevreden en kijkt vol vertrouwen vooruit naar de finale. “Het was een erg goede wedstrijd. We hebben ons optimaal voorbereid op de Champions League finale op de 31e. Deze finale is belangrijk. We willen geschiedenis schrijven. We zijn er klaar voor. We zijn een echt team en we willen prijzen winnen. Het wordt een speciaal moment voor iedereen. We zullen met veel druk te maken krijgen, maar we moeten ons daar zo goed mogelijk op voorbereiden”, stelt Enrique vast.
“We hopen de Champions League te vieren”
Enrique werd dit seizoen kampioen met PSG, wist de Franse beker te veroveren en eerder dit seizoen al de Franse supercup. De coach hoopt met dit huidige team nu ook de ‘Beker met de grote oren’ binnen te kunnen halen. “We zijn een jong team, maar met ervaring, met de wil om te weten wat we op het veld willen doen. We hopen de Champions League te vieren. We hebben drie van de vier titels die we kunnen winnen, en we zijn in de laatste fase. Ik hoop dat we geschiedenis kunnen schrijven voor PSG. Het team heeft veel inzet getoond en dat alles bereidt ons voor op de wedstrijd die we verwachten, die beslissend zal zijn en waarmee we geschiedenis kunnen schrijven”, aldus de trainer van PSG.
Simone Inzaghi (trainer Inter Milaan): “PSG is een geweldige team”
Inter Milaan stond twee seizoenen geleden in de finale van de Champions League, maar verloor die toen van Manchester City. Dit seizoen staat de Italiaanse club van Denzel Dumfries en Stefan de Vrij opnieuw in de finale en treft daarin Paris St. Germain. Volgens Inter-trainer Simone Inzaghi belooft het een geweldige finale te gaan worden. “PSG is een geweldige team met een geweldige coach en met spelers die we kennen. De Champions League-finale wordt een geweldige finale”, zegt de trainer van de club in Milaan.
“Het is een lange reis geweest om de finale te bereiken”
Inzaghi is trots op zijn team dat het de finale van de Champions League wist te halen. De Italiaanse ploeg zag afgelopen weekend het kampioenschap naar Napoli gaan en dus is het winnen van de Champions League finale een must. “Het is een lange reis geweest om de finale te bereiken. We hebben het stap voor stap gedaan. Iedereen herinnert zich de laatste twee wedstrijden tegen Barcelona. Maar zelfs het verslaan van Bayern München was ongelooflijk moeilijk, omdat ze zo'n geweldig team zijn, georganiseerd en fysiek. De kwartfinale was net zo heftig als de halve finales. Dat waren vier wedstrijden van ongelooflijke intensiteit. We hebben de afgelopen jaren een uitstekende reis achter de rug. Het bereiken van twee Champions League-finales is het resultaat van ieders harde werk en opoffering”, besluit Inzaghi.
Statistieken
Het is voor Paris Saint Germain de tweede keer dat het de finale van de Champions League speelt. De eerste was in 2020 toen de Franse ploeg verloor van Bayern München. De ploeg in Parijs deed zeventien keer mee aan het Europese toernooi, maar wist de trofee nooit te winnen. Inter Milaan won de Champions League in seizoen 2009/2010 voor de laatste keer. In 2022-2023 stond de Italiaanse ploeg in de finale tegenover Manchester City en verloor de eindstrijd met 1-0 van de Engelse ploeg.
Head 2 Head
Twee jaar geleden speelden PSG en Inter een vriendschappelijk duel tegen elkaar. Dit was de laatste ontmoeting tussen de twee ploegen en Internazionale won die oefenduel toen met 1-2. Ook in 2019 speelden de ploegen een oefenwedstrijd tegen elkaar die de Italiaanse ploeg ook met 1-2 wist te winnen. In 2016 speelden de teams in de International Champions Cup tegen elkaar die de Franse ploeg met 1-3 won.
Huidige vorm Paris Saint Germain
Afgelopen weekend speelde Paris Saint Germain de finale van de Franse beker tegen Stade de Reims. De ploeg van Enrique had geen kind aan de tegenstander uit Reims en won de bekerfinale met 3-0. De ploeg van Enrique werd dit seizoen al kampioen van Frankrijk. In de Franse competitie prijkt Paris Saint Germain ver boven de andere teams uit.
Huidige vorm Inter Milaan
Inter Milaan werd tweede in de Italiaanse Serie A. De ploeg van Inzaghi zag de titel naar Napoli gaan al wist Nerazzurri de laatste competitiewedstrijd nog met 0-2 te winnen van Como. Ook wist de ploeg van Inzaghi dit seizoen de Italiaanse beker niet te winnen. De ploeg van Dumfries en De Vrij verloor de halve finale tegen stadsgenoot AC Milaan met 1-4.
Lappenmand
Paris St Germain neemt het in de finale van de Champions League tegen Inter Milaan op zonder verdediger Presnel Kimpembe. De Fransman herstelt van een beenblessure.
Inter Milaan moet het zondag stellen zonder de geblesseerde verdedigers Yann Bisseck en Benjamin Pavard. De twee middenvelders Giacomo De Pieri en Piotr Zielinski moeten de finale tegen PSG door blessureproblemen ook missen.
Prognose Paris Saint Germain - Inter Milaan
Onze UEFA Champions League voorspelling voor de finale tussen Paris Saint Germain en Inter is dat de ploeg uit de Franse hoofdstad erin gaat slagen te winnen. Inter grijpt daardoor precies een week na het mislopen van de Italiaanse landstitel ook naast deze prijs. Hoe jammer dat ook is voor de club uit Milaan, maar wij verwachten dat PSG met 3-1 wint komende zaterdag.
Een gewaagde voorspelling? Zeker, vooral als je kijkt naar de staat van dienst die Inter in afgelopen jaren heeft opgebouwd in dit belangrijkste clubtoernooi voor voetbalploegen. Toch durfde wij de gok te wagen. We plaatsen onze weddenschap via het 1x2 wedsysteem, het meest gekozen speelsysteem met altijd 33 procent kans om te winnen. Wat zijn de hoogste odds in dit wedtype? VoetbalGokken.nl zocht het voor je uit en maakte onderstaande top quoteringen overzicht voor je!
Quoteringen voor Paris Saint Germain - Inter Milaan
In de pre-wedstrijd deals bij de Nederlandse online bookmakers zien we dat de meeste gokwebsites hun geld zetten op een zege voor Paris Saint Germain. De Parijzenaren maakte in de groepsfase weinig indruk, maar lieten in de knock-outfase zien onwijs goed te kunnen voetballen. Winnen ze in deze finale van Inter, dan levert dat VoetbalGokkers tot maximaal 2,32 keer hun inleg op.
Bij winst van Inter Milaan stijgen de odds in het 1x2 spelsysteem tot boven de 3,00. De beste Nederlandse bookmakers betalen 3,45 keer het ingelegde speelbedrag uit als je nu inzet en na afloop van deze UEFA Champions League finale Inter met de beker omhoog staat. Dit is op dit moment de hoogste quoteringen in het 1x2 wedtype.
Is er extra tijd en wellicht zelfs een strafschoppen serie nodig om de winnaar te bepalen? Dan is het kassa voor punters die op een gelijkspel hebben gegokt. Hun voorspelling is dan tot maximaal 3,35 keer de inlegwaarde. Het maakt dan niet uit wie uiteindelijk deze wedstrijd wint. Zodra de scheids afsluit bij een gelijke stand, ben je bij deze weddenschap een winnaar!