Conference League
17/03/2026 1 wedtip

AZ Alkmaar kan klus klaren bij AC Sparta Praag voor Conference League kwartfinaleplaats

AZ Alkmaar kan klus klaren bij AC Sparta Praag voor Conference League kwartfinaleplaats
Sparta Praha
AZ

Voorspellingen van VG Experts

Onze voorspellingen zijn bedoelt als hulpmiddel en bieden geen garanties voor toekomstige resultaten.

AZ Alkmaar speelt aanstaande donderdag de return in de achtste finale van de UEFA Europe Conference League tegen AC Sparta Praag. De ploeg in Alkmaar versloeg de Tsjechische ploeg vorige week in Alkmaar met 2-1 en gaat met deze voorsprong op pad naar Praag. In de Epet Arena wil AZ de ticket voor de kwartfinale gaan binnenhalen. Gaat dat de Alkmaarders lukken of is Sparta in Praag een stuk stugger?

Brian Priske (trainer Sparta Praag): “Ik denk dat AZ speelde zoals verwacht”

Sparta Praag-trainer Brian Priske zag zijn team afgelopen donderdag tekort schieten in de heenwedstrijd van de UEFA Europe Conference League tegen AZ Alkmaar. De ex-trainer van Feyenoord blikt terug op het herzien met de Alkmaarders. “Ik vond de wedstrijd niet goed. Het was bij sommige fases niet slecht, maar over het algemeen moeten we beter spelen. Ik kan me geen wedstrijd herinneren waarin de tegenstander zoveel kansen kreeg. Maar het ging niet alleen om de verdediging, het probleem zat ook in de aanval, waar we de bal niet goed in bezit konden houden. Ik denk dat AZ juist speelde zoals verwacht. Ik denk dat het een goed team is met goede jonge spelers, goede energie. Ik denk dat ze het voetbal speelden dat we de afgelopen weken hebben gezien”, zegt Priske.

“Deze 2-1 is geen goed resultaat, maar we hebben nog een kans”

De trainer van de Tsjechische ploeg blikt vooruit op de return in Praag waarin het moet gaan gebeuren. “2-1 is geen goed resultaat, maar we hebben nog een kans. Zeker omdat Europese avonden in ons stadion in Praag magisch kunnen zijn. We moeten donderdagavond alle remmen losgooien en all-in gaan om alsnog de kwartfinales te halen. We hebben niets te verliezen”, stelt Priske vast.

Leeroy Echteld (interim-trainer AZ Alkmaar): “Sparta Praag is een grote ploeg”

AZ Alkmaar slaagde erin om de heenwedstrijd tegen Sparta Praag om te zetten in winst. De ploeg van AZ interim-trainer Leeroy Echeld won met 2-1 van de Tsjechische ploeg in Alkmaar, maar de kwartfinale is volgens de interim-trainer van AZ nog niet binnen. “Sparta Praag is een grote ploeg, maar als je kijkt naar wie we vorig jaar hebben uitgeschakeld kunnen we niet anders dan veel vertrouwen hebben in onszelf. Het is een ploeg die hoog druk wil zetten, je bij de keel willen pakken en voetballen van achteruit. Ze spelen met heel veel energie. Ze hebben een ervaren ploeg die weinig doelpunten tegen krijgt. Het gaat dus zeker een pittig potje worden”, voorspelt Echteld.

“Je wil op alle vlakken blijven meestrijden”

AZ is de enige Nederlandse ploeg die nu nog actief is in Europees voetbal. AZ staat in de top acht van de Eredivisie en speelt komende maand de bekerfinale tegen NEC Nijmegen. Echteld vraagt de spelers in elke wedstrijd tot het uiterste, dus ook in de komende uitwedstrijd bij Sparta in Praag. “Je wil op alle vlakken blijven meestrijden en zo ver mogelijk komen. Vanaf het moment dat ik ben ingestapt ben ik constant bezig met de jongens weer vertrouwen geven en goed trainen. Wij moeten als staf de trainingen goed voorbereiden en de spelers helpen steeds ietsje beter te worden”, besluit de interim-trainer van AZ Alkmaar.

Statistieken

AZ Alkmaar staat met één been in de volgende ronde van de Conference League. De Alkmaarders wisten het ooit tot de halve finale van het toernooi te schoppen, maar komen daar nu ook steeds dichterbij. Als de ploeg van Echteld wint of een gelijkspel uit het vuur sleept, gaat AZ door naar de kwartfinale.

Mocht dit gaan gebeuren, dan speelt AZ de kwartfinale tegen Lech Poznan of Shakhtar Donetsk. Vorige week kwam de Oekraïense ploeg met 1-3 winnen bij de Poolse club. Aanstaande donderdag treffen de twee clubs elkaar in Krakau voor de return en zal de winnaar doorstoten naar de kwartfinale waar mogelijk AZ Alkmaar wacht.

Head 2 Head

Vorige week speelde AZ voor het eerst ooit tegen AC Sparta Praag. De Tsjechische club was te gast in Alkmaar en AZ wist de wedstrijd te winnen met 2-1. Door een doelpunt van Troy Parrott stond AZ na 29 speelminuten op voorsprong. Voor rust werd er ook niet meer gescoord door beide ploegen. Pas in de tweede helft van de wedstrijd kwam Sparta Praag tot scoren. Door een goal van Matyas Vojta moest AZ aan de bak om een voorsprong te boeken op de ploeg uit Praag. De Ierse scherpschutter, Parrott wist ook in de 87ste speelminuut van de wedstrijd tot scoren te komen en tekende daarmee het definitieve resultaat in Alkmaar.

Huidige vorm Sparta Praag

Na de uitwedstrijd bij AZ in Alkmaar moest Sparta Praag zich weer gaan opmaken voor de competitiewedstrijd tegen FC Slovácko. De ploeg van Priske speelde in eigen huis tegen de ploeg uit de stad Uherské Hradiště en wonnen de wedstrijd met 5-2. De ploeg van Priske staat op de tweede plaats van de Change Liga en strijdt met stadsgenoot SK Slavia Praag om de titel.

Voor het duel met AZ in Alkmaar slaagde Sparta Praag er niet in te winnen in de Tsjechische competitie. De derby tegen Slavia Praag ging zelfs verloren met 3-1. Ook de kwartfinale van de Tsjechische beker ging verloren. FK Mlada Boleslav versloeg de ploeg van Priske (1-0) in de kwartfinale en Sparta Praag is daarmee uitgeschakeld in dit bekerseizoen.

Huidige vorm AZ Alkmaar

AZ Alkmaar kon zich na de zege op Sparta Praag in het AFAS Stadion klaarstomen voor de Eredivisie wedstrijd tegen Heracles Almelo. De hekkensluiter van de competitie was te gast in Alkmaar en werd met maar liefst- verslagen door de ploeg van Echteld. Daarmee staat AZ op de zesde plaats van de Eredivisie. De ploeg van Echteld zit FC Twente dat vijfde staat flink op de hielen.

Voor het heenduel tegen Sparta Praag lieten de Alkmaarders nog drie punten liggen in de wedstrijd tegen PSV Eindhoven. De ploeg van Echteld werd door de huidige koploper van de Eredivisie met 2-1 verslagen in Eindhoven. Dat was de laatste wedstrijd die voor AZ verloren ging.

Lappenmand

Priske kan donderdagavond geen beroep doen op de Deense doelman Peter Vindahl die een voetblessure heeft. De vier verdedigers Elias Cobbaut, Adam Sevinsky, Asger Sorensen en Emmanuel Uchenna zijn er door blessureproblemen ook niet bij. Priske moet ook puzzelen in het middenveld. Zo kunnen Santiago Eneme, Sivert Mannsverk, Ondreij Penxa, Matej Rynes en Patrik Vydra door blessuren niet in actie komen. De Slowaakse aanvaller Lukas Haraslin mist de wedstrijd tegen AZ door een blessure.

AZ mist voor de return tegen Sparta in Praag de Japanse verdediger Seiya Maikuma door blessureproblemen. Het tweetal Mateo Chavez Garcia en Jordy Clasie komen door blessuren ook niet aan het spelen tegen de Tsjechische ploeg. AZ reist ook zonder de geblesseerde Ro-Zangelo Daal af naar Praag. Penetra is geschorst voor de return in Praag. De Portugese verdediger van AZ heeft het maximaal aantal gele kaarten achter zijn naam staan.

Prognose Sparta Praha - AZ

Bij de wedstrijd AC Sparta Praag - AZ Alkmaar gaan we op de redactie van VoetbalGokken.nl ook een wedje leggen. Na uitvoerig overleg en het vergelijken van de betrouwbare bookmakers die in Nederland online voetbalweddenschappen mogen aanbieden kiezen we voor het gokken via het 1x2 wedsysteem.

Daarin kiezen we voor een 1-2 zege van AZ. Dat betekent dat we moeten hopen dat onze prognose uit gaat komen, want dan zullen we vanuit de Sportsbooks een uitbetaling ontvangen. Hoe hoog die winstbonus kan oplopen lees je in onderstaand overzicht.

Quoteringen voor Sparta Praha - AZ

De quoteringen in de pre-wedstrijdfase van Sparta Praag - AZ Alkmaar schieten de lucht in. In het 1x2 speelsysteem kan er tot 3.55 keer het speelbedrag gescoord worden als AZ in Praag niet verder komt dan een gelijkspel.

Bij een zege van de Alkmaarders zijn de quoteringen in dit speltype niet veel lager ingeschaald door de Nederlandse bookmakers. Via VoetbalGokken.nl kan er al snel tot 3.20 keer de inleg gewonnen worden bij een overwinning van AZ.

Winst Sparta Praag met ex-Feyenoord trainer Priske aan het roer van AZ? Dan kunnen voetbalgokkers al snel tot 2.30 keer het speelbedrag scoren dat vooraf wordt ingezet op een zege van de Tsjechische ploeg. Ontdek ook leuke speelsystemen en hoge quoteringen bij het live wedden op Conference League duels. Houd jouw favoriete bookmaker in de gaten en zet op het moment in dat de odds het hoogst zijn ingedeeld.

Begin met vergelijken van Bookmakers

Kies uit de beste bookmakers op VoetbalGokken.nl. Wij tonen alleen voetbal goksites met sportweddenschappen die zijn toegestaan voor de Nederlandse markt. Wedden doe je dus altijd bij een veilige Nederlandse partij met een keuze uit onze vergelijking!

Bekijk alle bookmakers
Eerlijke informatie afbeelding

Eerlijke informatie

Altijd up-to-date afbeelding

Altijd up-to-date

Nederlandse bookmakers afbeelding

Nederlandse bookmakers

Win strategieën afbeelding

Win strategieën