Conference League
04/08/2025 15 wedtips

AZ kan Conference League groepsfase bijna ruiken als het wint van FC Vaduz

AZ kan Conference League groepsfase bijna ruiken als het wint van FC Vaduz
AZ Alkmaar
Vaduz

Voorspellingen van VG Experts

Onze voorspellingen zijn bedoelt als hulpmiddel en bieden geen garanties voor toekomstige resultaten.

Voor AZ Alkmaar wordt de weg naar Europees voetbal steeds korter. Vorige week rekende het in twee wedstrijden af met Ilver uit Finland. Als het de komende weken ook de maat weet te nemen van FC Vaduz uit Liechtenstein, dan komt de Conference League groepsfase wel heel dichtbij. Bij de bookmakers twijfelt eigenlijk niemand aan dat scenario, want AZ is torenhoog favoriet. Verwacht jij ook een klinkende zege of komt AZ toch in de problemen? Plaats je voorspelling via VoetbalGokken.nl: vergelijk, zet in en win bij AZ Alkmaar – FC Vaduz in de UEFA Conference League!

Maarten Martens (trainer AZ Alkmaar): “Wijze les richting tweeluik met FC Vaduz”

In Alkmaar was het even schrikken geblazen toen AZ uit met 4-3 verloor bij Ilves Tampere. Het zal toch niet, klonk het over de Kaasmarkt. Maar alles kwam goed. AZ won thuis zeer overtuigend van Ilves en dus kan trainer Maarten Martens zich gaan opmaken voor het volgende tweeluik. Ditmaal zal FC Vaduz uit Liechtenstein de opponent zijn. Martens: “'Het is duidelijk dat we geschrokken zijn van de nederlaag bij Ilves. Toen waren we niet onszelf', zei de Belgische coach nadat bekend werd dat Vaduz de tegenstander wordt. “Dat was een wijze les richting het tweeluik met FC Vaduz. Je moet negentig minuten full focus zijn. Als het even niet lukt of tegenzit, dat je dan niet van slag moet raken. Je moet in contact met elkaar blijven”, aldus de Belgische hoofdcoach van AZ.

“Jongens beseffen wat er nodig is in Europa”

Martens was opgelucht na de overwinning van AZ op Ilves en kan nu weer vooruit kijken naar de volgende ronde, die dus in Alkmaar zal beginnen. Martens: “De grootse winst uit de wedstrijd tegen Ilves is dat we sprankelend voetbal hebben laten zien en dat de jongens toonde dat ze beseffen wat er voor nodig is om in Europa wedstrijden te winnen. Als we dat blijven doen tegen Vaduz, dan maken we een goede kans om door te gaan. Maar we hebben wel echt nog wel wat werk te doen.”

Marc Schneider (trainer FC Vaduz): “Geen perfecte, maar een goede start van het seizoen”

FC Vaduz wist vorig seizoen kampioen te worden van Liechtenstein en dat leverde de club behalve de landstitel ook Europees voetbal op. Hoever de ploeg daarin komt zal grotendeels afhangen van de twee wedstrijden tegen AZ. Hoofdtrainer Marc Schneider over die dubbele confrontatie met de Alkmaarders: “We kennen een goede start van het nieuwe seizoen. Geen perfecte start, maar ik ben tevreden. Ik kijk dan ook enorm uit naar de wedstrijden tegen AZ. We zijn zeker niet bang. Sterker nog: de trip naar Alkmaar is voor ons allemaal juist een enorme motivatie om nog harder te werken.”

“AZ heeft heel veel sterke middenvelders”

Schneider boog al zijn hoofd over AZ en probeert nu een strijdplan te verzinnen dat ze komende donderdag een goed resultaat zal brengen. Een resultaat dat nodig is om straks in de return nog kans te maken om een ronde verder te komen. Schneider: “Ik heb gezien dat AZ vooral heel veel sterke middenvelders heeft rondlopen die vaak via de zijkanten opschuiven waardoor ze een man meer situatie veroorzaken. Daar moeten we iets op zien te vinden. We zijn allemaal gefocust om daar een goed plan voor te verzinnen en hopelijk kunnen we dat donderdag perfect uitvoeren in Alkmaar.”

Statistieken

De kampioen van Liechtenstein plaatst zich voor de UEFA Conference League tweede voorronde. Daarin wist Vaduz te overtuigen door Dungannon tweemaal te verslaan. Thuis won Vaduz met 1-0 en uit zelfs met 0-3 waardoor AZ nu de volgende tegenstrever is in de derde voorronde.

Daarin zal het nu moeten uitkomen tegen AZ Alkmaar. De Eredivisie formatie won afgelopen seizoen de play-offs door FC Twente in de finale te verslaan. Nu mogen ze dus in de derde voorronde van de Conference League spelen tegen de titelhouder van Liechtenstein.

Head to Head

Het is niet de eerste keer dat AZ het opneemt tegen FC Vaduz. Sterker nog, de twee ploegen stonden vrij recentelijk nog tegenover elkaar. Zij zaten samen in Groep E van de groepsfase van de UEFA Conference League in het seizoen 2022 - 2023.

Thuis won AZ drie seizoen geleden met 4-1 door doelpunten van Yusuf Barasi, Sam Beukema, Yukinari Sugawara en Dani de Wit. Ook Tijjani Reijnders en Milos Kerkez deden daarin mee. In Liechtenstein won AZ met 1-2 door treffers van Kerkez en Myron van Brederode.

Huidige vorm AZ Alkmaar

Ook voor AZ moet de Eredivisie nog beginnen. De Alkmaarders zullen tussen de heenwedstrijd en de return in Vaduz het seizoen openen tegen FC Groningen, maar voordat die competitiewedstrijd plaatsvindt zal er dus eerst tegen FC Vaduz gevoetbald worden in het AFAS Stadion.

De Alkmaarders draaide een lange voorbereiding. Eind juni werd de eerste oefenpot al afgewerkt. De resultaten waren over het algemeen goed, maar in de laatste serie vriendschappelijke duels liet AZ wat steken vallen. Tegen Olympiakos werd met 0-2 verloren en afgelopen weekend kwam het tegen OFI Kreta niet verder dan 2-2.

Huidige vorm FC Vaduz

FC Vaduz komt uit in de Challenge competitie in Zwitserland. Dit omdat Liechtenstein geen eigen profcompetitie heeft. De Challenge competitie is begonnen en FC Vaduz begon het seizoen direct met een driepunter tegen Yverdun. De 2-1 overwinning kreeg echter geen vervolg toen er afgelopen weekend met 1-1 gelijk werd gespeeld bij Etoille Carouge.

Die remise viel zwaar tegen, want vorige week plaatste Vaduz zich voor deze derde voorronde in de Conference League door met 3-0 de maat te nemen van Dungannon. Dat gaf de burger uit Liechtenstein moed, al moet gezegd dat die ruimte zege pas na verlenging tot stand kwam.

Lappenmand

In de spreekwoordelijke lappenmand vertoeven voetballers die te geblesseerd zijn. Ook geschorste spelers melden zich hier, omdat ook zij niet mogen meespelen. Bij AZ Alkmaar zitten momenteel weinig spelers bij de pakken neer. Alleen Maxim Dekker zal vanwege een blessure niet kunnen meedoen bij de Alkmaarders.

FC Vaduz trainer Marc Schneider heeft ook weinig personele problemen. Dat komt hem zeker niet slecht uit want de verwachting is dat zijn ploeg alle zeilen zal moeten bijzetten om AZ te kunnen verslaan en dan is het wel lekker dat iedereen fit en beschikbaar is.

Prognose AZ Alkmaar - Vaduz

Op papier lijkt dit een wedstrijd te zijn die gemakkelijk te voorspellen is, want alle bookmakers zetten hun geld op een zege van AZ. Bij VoetbalGokken.nl willen we nog weleens tegen de stroom in roeien in een poging hoge winstbonussen binnen te halen, maar dit keer kiezen we ook eieren voor ons geld.

Wij spelen via het reguliere 1x2 spelsysteem op een overwinning van AZ. De Alkmaarders zijn kwalitatief zoveel beter, dan het wel raar moet lopen wil AZ deze thuiswedstrijd niet in winst weten om te zetten. Wij hopen dat onze voorspelling wordt omgezet in keiharde euro’s. Hoeveel dat maximaal zou kunnen zijn lees je onderstaand odds overzicht.

Quoteringen voor AZ Alkmaar - Vaduz

Weddenschappen plaatsen via het 1x2 wedsysteem kan bij de wedstrijd AZ – Vaduz veel geld opleveren. Vooral als AZ niet wint. Een overwinning van de bezoekende formatie uit Liechtenstein is in het 1x2 speelsysteem tot wel 26,00 keer de inlegwaarde waard. De kans dat dit winnende deal wordt is echter klein.

De winstkansen liggen een stuk hoger als er geld wordt gezet op AZ. Een zege van de Noord-Hollandse Eredivisieclub zal in het reguliere 1x2 wedsysteem echter niet veel meer opleveren dan 11,00 de wedwaarde waarvoor werd gekozen bij het plaatsen van deze voorspelling. De winstkans is echter bijzonder hoog.

De derde en laatste optie in de 1x2 wedcarrousel is een gelijkspel. Als AZ niet wint en Vaduz ook niet, dan eindigt deze heenwedstrijd uit de UEFA Conference League voorronde onbeslist. De enige winnaars komen dan uit de koker van de bookmakers. Bij de Nederlandse gokwebsites zal er dan ook spelers die hierop gokten tot maximaal 11,00 het ingelegde speelbedrag worden uitbetaald.

Begin met vergelijken van Bookmakers

Kies uit de beste bookmakers op VoetbalGokken.nl. Wij tonen alleen voetbal goksites met sportweddenschappen die zijn toegestaan voor de Nederlandse markt. Wedden doe je dus altijd bij een veilige Nederlandse partij met een keuze uit onze vergelijking!

Bekijk alle bookmakers
Eerlijke informatie afbeelding

Eerlijke informatie

Altijd up-to-date afbeelding

Altijd up-to-date

Nederlandse bookmakers afbeelding

Nederlandse bookmakers

Win strategieën afbeelding

Win strategieën