In de VriendenLoterij Eredivisie staan koploper PSV Eindhoven en hekkensluiter Heracles Almelo dit weekend tegenover elkaar. De wedstrijd vindt plaats in het Erve Asito Stadion van de Heraclieden. Na een trainerswissel eerder deze week is de situatie in Almelo grillig en heeft de ploeg de punten hard nodig om te overleven in de Eredivisie. Heracles kan haar borst natmaken voor de komst van de huidige koploper uit Eindhoven. Vergelijk de bookmakers met elkaar op VoetbalGokken.nl en vul je weddenschap als de odds het gunstigst staan ingedeeld.
Ernest Faber (trainer Heracles Almelo): “Het is geen geheim dat we aan de bak zullen moeten”
Heracles Almelo-trainer Ernest Faber stond afgelopen weekend langs de zijlijn in het duel met Go Ahead Eagles. De Almelose ploeg verloor met 4-0 in de Adelaarshorst en daarmee groeien de zorgen om degradatie bij de trainer en de club. Faber was niet te spreken over het veldspel van de Heraclieden. “Zeer teleurstellend en ik had er meer van verwacht natuurlijk. We hebben de punten hard nodig. Met een overwinning zou je iets kunnen forceren wat een nieuwe energiebron geeft. We hebben nog tien wedstrijden te gaan. We gaan weer analyseren en de spiegel voorhouden, dat is het enige wat je kunt doen. We geven de doelpunten veel te makkelijk weg. Het is geen geheim dat we aan de bak zullen moeten”, aldus Faber die zijn taak voor de rest van het seizoen overdraagt aan assistent-trainer Hendrie Krüzen.
Hendrie Krüzen (assistent-trainer Heracles): “We moeten een beetje geluk hebben”
Krüzen wist eerder dit seizoen al punten te pakken met Heracles en hoopt dat de komende wedstrijden waaronder het thuisduel tegen PSV punten gaat opleveren voor de Almelose club. “Ik vind echt dat we een ploeg hebben die in de middenmoot hoort te staan, onderkant linkerrijtje. Daar hebben we het elftal voor en ik ben ervan overtuigd dat we daar terecht gaan komen. Je moet af en toe ook een beetje geluk hebben in het voetbal, dat besef ik als geen ander”, aldus Krüzen.
Peter Bosz (trainer PSV Eindhoven): “Dat was het PSV zoals ik het dit seizoen ken”
PSV boekte drie punten in haar laatst gespeelde competitiewedstrijd. In Eindhoven werd afgelopen zaterdag sc Heerenveen verslagen met 3-1, maar PSV-trainer Peter Bosz kijkt niet tevreden terug op het duel met de Superfriezen. “Het was slecht. Jongens die er normaal heel goed en vast in zijn, leden nu heel veel balverlies. Dat was niet één iemand, dat was iedereen. En dan ontpopt zich zo'n eerste helft. Het begin was nog wel goed, toen dacht ik: het ziet er goed uit. Maar daarna werd het steeds slechter en daarin kan ik iedereen wel aanwijzen. Dezelfde spelers haalden een heel ander niveau in de tweede helft. Daarin voetballen we wél goed, zetten we wél druk, zijn we wél dominant en scoren we wél. Dat was het PSV zoals ik het dit seizoen ken”, zegt de trainer van de Eindhovense ploeg.
“Heracles is ook een beetje mijn cluppie”
Dit weekend treft Bosz bij Heracles met Krüzen een goede vriend. De assistent-trainer bij de Almelose was jarenlang de assistent van Bosz die zijn vriend het beste toewenst, maar zondag zal het ook voor Bosz om de punten gaan. “Het is altijd moeilijk om tegen Hendrie te spelen. Je wil je vriend geen pijn doen”, zegt Bosz die zelf tussen 2004 en 2006 trainer van Heracles Almelo was. "Heracles is ook een beetje mijn cluppie, dus ik hoop dat ze de weg naar boven vinden, maar als wij ons niveau halen, dan moeten wij gewoon winnen van Heracles”, besluit Bosz.
Statistieken
Met 62 punten prijkt PSV Eindhoven bovenaan de ranglijst van de Eredivisie. De ploeg van Bosz houdt Feyenoord en NEC Nijmegen ruim achter zich. Ook Ajax is in geen velden of wegen te bekennen.
Terwijl PSV lijkt door te denderen naar het kampioenschap komt voor Heracles Almelo degradatie steeds dichterbij. De Almelose ploeg heeft zeventien punten en moet Telstar en NAC Breda voor zich dulden. Telstar heeft achttien punten en NAC Breda heeft 22 punten. Op de veilige vijftiende plaats staat FC Volendam met 24 punten.
Head 2 Head
In december vorig jaar hebben PSV en Heracles elkaar nog in Eindhoven ontmoet. In dit duel waren de toeschouwers getuigen van maar liefst zeven doelpunten, maar die werden lang niet allemaal gemaakt door de Eindhovenaren. In het Philips Stadion werd het 4-3 voor PSV, maar de Eindhovenaren hadden het zwaar tegen de Heraclieden.
Heracles Almelo speelde de laatste jaren niet onafgebroken in de Eredivisie. PSV Eindhoven liet in 2020 voor de laatste keer twee punten liggen in Almelo. In september dat jaar werd het 1-1 in Almelo. In de drie wedstrijden die volgden tussen Heracles en PSV in Almelo overwonnen de Brabanders. In 2023 werd het zelfs 0-6 voor de Eindhovense ploeg.
Huidige vorm Heracles Almelo
Het ging afgelopen weekend helemaal mis met Heracles Almelo. De Overijsselse derby tegen Go Ahead Eagles ging in Deventer verloren met 4-0. De Heraclieden hadden in hun twee wedstrijden voor de derby in de Adelaarshorst ook al zes punten laten liggen. De ploeg van Faber verloor met 4-1 van NEC Nijmegen en hield ook tegen NAC Breda de punten niet in Almelo (0-1.
Daarmee is de laatste gewonnen wedstrijd alweer enige tijd geleden. Heracles won op 1 februari nog met 2-1 van Fortuna Sittard. De wedstrijd tegen de Limburgse ploeg was voor Heracles de eerste overwinning van dit jaar.
Huidige vorm PSV Eindhoven
PSV Eindhoven staat bovenaan de ranglijst, maar wint haar laatst gespeelde competitiewedstrijden niet gemakkelijk. De ploeg van Bosz won afgelopen weekend met 3-1 van sc Heerenveen, maar een week eerder werd er in Eindhoven nog met 2-1 verloren van FC Volendam.
De Volendamse formatie brak daarmee een lange ongeslagen reeks van PSV. Het was tot begin dit seizoen alleen Telstar die wist te winnen in het Philips Stadion (0-2). Tegen NAC Breda werd het een puntendeling voor de Brabantse ploeg (2-2). PSV heeft het dit seizoen dus duidelijk niet gemakkelijk tegen de ploegen onderaan het rechterrijtje van de Eredivisie.
Lappenmand
Heracles Almelo speelt dit weekend zonder Sava Cestic, Mario Engelse en Fabian de Keijzer tegen PSV. Alec van Hoorenbeeck, Jeff Reine-Adelaide en Sem Scheperman keren deze week terug van hun blessureperiode en kunnen waarschijnlijk weer minuten gaan maken voor hun ploeg. Damon Mirani mist de wedstrijd tegen PSV door een schorsing.
PSV Eindhoven komt zonder Ruben van Bommel, Nick Olij, Alassane Pléa en Guus Til naar Almelo. Het viertal zal door blessureproblemen niet meereizen naar Heracles. Noah Fernandez melde zich deze week ziek. Het is nog twijfelachtig of de Belgische middenvelder er dit weekend weer bij zal zijn.
Prognose Heracles Almelo - PSV
Wij voorspellen dat PSV deze wedstrijd gaat winnen. Afgaande op de recente resultaten en de stand op de ranglijst is dat ook de meest logische uitslag. Dat betekent dat de quoteringen niet al te hoog zullen oplopen, maar het betekent ook dat winstkansen zeer hoog liggen.
Bij VoetbalGokken.nl gokken we dus op safe en proberen daarmee winst te maken. Hoeveel winst onze voorspelling kan opleveren als we deze plaatsen via het 1x2 speelsysteem lees je hieronder in het pre-wedstrijd quoteringen overzicht behorende bij de wedstrijd Heracles - PSV.
Quoteringen voor Heracles Almelo - PSV
Het 1x2 spelsysteem zit bij het duel tussen de hekkensluiter en koploper van de Eredivisie bomvol hoge quoteringen. De hoogste bonussen kunnen voetbalgokkers verwachten bij winst van Heracles. Als de Almeloërs met Krüzen aan het roer direct weer punten weten te pakken, dan keren de bookmakers tot wel 9.00 keer de inleg uit.
Bij een gelijkspel zijn de quoteringen ook niet mis. Mochten de nummer één en achttien van de Eredivisie de punten met elkaar gaan delen, dan krijgen voetbalgokkers die dit voorspelden tot 6.25 keer de inleg teruggeboekt op hun bankaccount.
Velen voorspellen dat PSV de wedstrijd in Almelo gaat winnen en de Eindhovense ploeg is dan ook de aangewezen favoriet in dit duel. Wint PSV, dan keren de