Telstar en FC Groningen herpakken de VriendenLoterij Eredivisie in speelronde 29 van de Nederlandse competitie in Velsen-Zuid. Voor de interlands versloeg Telstar in het BUKO Stadion koploper PSV Eindhoven en barst van het zelfvertrouwen voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. De Trots van het Noorden is op jacht naar een plaats in de top acht om kans te maken op Europees voetbal. Beide teams hebben dit weekend veel belang bij een driepunter en dus is dit potje ook een leuke kans om te voorspellen bij de Nederlandse bookmakers op VoetbalGokken.nl!
Antony Correia (trainer Telstar): “Je moet de tegenstander niet zo groot maken”
Telstar beleefde voor de interlands een legendarische avond. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg in het BUKO Stadion koploper PSV Eindhoven met 3-1. Het was de tweede keer dat Telstar dit Eredivisie seizoen wist te winnen van de Brabantse ploeg en dat had volgens Correia zo zijn reden. “Je moet de tegenstander niet zo groot maken. Wel respect hebben, maar elke wedstrijd is een haalbare kaart. PSV doet veel dingen die wij ook doen, alleen op een veel hoger niveau. Tegen een topploeg als PSV moet je zien overeind te blijven en durf te tonen en dat is ons gelukt”, zegt Correia.
“Tegen FC Groningen weer durven spelen voor de overwinning”
Ook voor de thuiswedstrijd van dit weekend tegen FC Groningen kijkt Correia vol goede moed vooruit. “We geven de jongens veel vertrouwen in wat zij kunnen. Je kijkt waar de zwakke plekken van de tegenstander liggen en waar wij sterk in zijn. We spelen altijd voor de overwinning, ook tegen een sterke ploeg als FC Groningen. We moeten zaterdag tegen FC Groningen weer durven spelen en scherp zijn”, aldus Correia.
Dick Lukkien (trainer FC Groningen): “Het is geen doelstelling, maar wel een wens om richting de play‑offs te kijken”
FC Groningen ging de interlandbreak ook met een goed gevoel in. De ploeg van trainer Dick Lukkien versloeg AZ Alkmaar in eigen Euroborg met 3-0 en daar was de coach zeer trots op. Met de zege op de Alkmaarders komt ook de top acht weer in beeld voor de Groningers. “We hebben goed gevoetbald en het plan goed uitgevoerd. “We scoorden op perfecte momenten en trokken de wedstrijd naar ons toe. Het is geen doelstelling, maar wel een wens om richting de play‑offs te kijken”, zegt de trainer van FC Groningen.
“Telstar is een lastige tegenstander”
FC Groningen speelt dit weekend uit tegen Telstar en heeft in april ook de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles en uitwedstrijd bij Feyenoord in De Kuip op het programma staan. Lukkien kijkt niet ver vooruit en vindt de wedstrijd van aanstaande zaterdag voor nu het belangrijkste. “Ik kijk vooral naar de eerstvolgende wedstrijd en dat is Telstar. Dat is geen gemakkelijke promovendus. We zullen met beide benen op de grond moeten blijven. Telstar is een ploeg die gedurfd speelt, hoog druk zet en één‑tegen‑één durft te verdedigen. Het is een lastige tegenstander”, zo besluit Lukkien zijn vooruitblik op de trip naar Velsen-Zuid.
Statistieken
FC Groningen staat in de Eredivisie op de tiende plaats. De ploeg van Lukkien heeft 38 punten binnen en wil het de top acht halen om mee te kunnen strijden om Europees voetbal, dan zal het moeten winnen van Telstar. Op de achtste plaats staat nu sc Heerenveen dat drie punten meer heeft dan de ploeg van Lukkien. Ook FC Utrecht dat zevende staat heeft 41 punten.
Telstar staat inmiddels op de veertiende plaats. De ploeg van Correia heeft 27 punten en heeft nog acht punten nodig om zeker te zijn van lijfbehoud in de Eredivisie. De ploeg in Velsen-Zuid heeft inmiddels acht punten meer dan hekkensluiter Heracles Almelo, maar evenveel punten dan Excelsior Rotterdam dat met de zestiende plaats rekening moet houden met nacompetitie.
Head 2 Head
Telstar en FC Groningen hebben elkaar op twintig september vorig jaar voor het laatst ontmoet. De ploegen ontmoetten elkaar toen in de Euroborg waar de ploeg van Lukkien Telstar met 2-0 versloeg.
In seizoen 2023-2024 kwamen de teams elkaar in de Keuken Kampioen Divisie tegen. Ook toen won De Trots van het Noorden in eigen huis met 2-0 van Telstar. In Velsen-Zuid werd het dat seizoen een gelijkspel (1-1) en dat is meest recente resultaat tussen Telstar en FC Groningen in het BUKO Stadion.
Huidige vorm Telstar
Telstar is inmiddels naar de veertiende plaats van de Eredivisie gekropen en dat heeft de ploeg van Correia vooral te danken aan de laatste vier competitiewedstrijden waarin Telstar punten wist te pakken. Voor de interlands zegevierde de ploeg van Correia knap tegen PSV Eindhoven. De koploper was te gast in Velsen-Zuid en werd in het BUKO Stadion verslagen met 3-1.
Eerder vorig maand versloeg Telstar in Limburg Fortuna Sittard met 1-4 en wist het ook van NAC Breda te winnen. De kelderkraker tegen de Brabanders leverde Correia en zijn spelers drie punten op bij een 3-0 zege in eigen huis. Tussendoor ging het duel tegen sc Heerenveen wel in rook op. De Friese ploeg was in het Abe Lenstra Stadion wel een maatje te groot voor Telstar (3-0).
Huidige vorm FC Groningen
FC Groningen haalde zeven punten uit haar laatste drie wedstrijden binnen. Voor de interlandbreak versloeg de ploeg van Lukkien AZ Alkmaar in eigen Euroborg met 3-0. Op dertien maart werd de uitwedstrijd bij PEC Zwolle een gelijkspel (1-1), maar de thuiswedstrijd tegen Ajax op zeven maart werd knap gewonnen. De Ajacieden waren te gast in Groningen, maar keerden met lege handen terug nadat FC Groningen de winst wist op te eisen (3-1).
De laatste wedstrijd die de ploeg van Lukkien verloor, was de uitwedstrijd tegen FC Volendam. Op bezoek bij het Andere Oranje moest De Trots van het Noorden drie punten afstaan aan FC Volendam dat voor eigen publiek met 3-2 wist te winnen van de Groningers.
Lappenmand
De ziekenboeg bij FC Groningen is te overzien, maar er zijn wel wat sterkhouders geblesseerd. Zo kan Stije Resink voorlopig niet in actie komen door een zware knieblessure. Mark Hoekstra en Oskar Zawada komen door blessureproblemen ook niet aan het spelen tegen Telstar. Het is nog onzeker of doelman Etienne Vaessen er dit weekend weer bij zal zijn. Vaessen wacht nog op een geldige werkvergunning en zonder de juiste papieren zal de keeper niet in actie komen.
Dat probleem is ook bij Telstar het geval. Zo zullen Devon Koswal en Dion Malone niet voor Telstar spelen zonder een geldige werkvergunning. Adil Lechkar en Nigel Ogidi Nwankwo zijn geblesseerd en spelen de wedstrijd tegen FC Groningen ook niet mee.
Prognose Telstar - FC Groningen
Bij de wedstrijd Telstar - FC Groningen gaan we op de redactie van VoetbalGokken.nl ook een wedje leggen. Na uitvoerig overleg en het vergelijken van de betrouwbare bookmakers die in Nederland online voetbalweddenschappen mogen aanbieden kiezen we voor het gokken via het 1x2 wedsysteem.
Daarin kiezen we voor een 1-0 zege van Telstar. Dat betekent dat we moeten hopen dat onze prognose uit gaat komen, want dan zullen we vanuit de Sportsbooks een uitbetaling ontvangen. Hoe hoog die winstbonus kan oplopen lees je in onderstaand overzicht.
Quoteringen voor Telstar - FC Groningen
In het 1x2 speelsysteem schroeven de Nederlandse bookmakers de hoogste quoteringen bij het duel tussen Telstar en FC Groningen op bij een gelijkspel. Als de twee clubs de punten delen, kunnen voetbalpunters daarmee een maximale bonus van 3.65 keer het speelbedrag winnen.
Ook bij winst van FC Groningen en een zege van Telstar kan flink gescoord worden als er via VoetbalGokken.nl gewed is. De pre-odds wijken niet ver van elkaar af. Bij een overwinning van FC Groningen kunnen VoetbalGokkers rekenen op een maximale beloning van 2.70 keer de inleg.
Gaat Telstar na winst op PSV ook in het eigen BUKO Stadion winnen van FC Groningen? Dan kan een correcte weddenschap bij de Nederlandse bookmakers op winst van Telstar tot 2.65 keer het speelbedrag opleveren.