FC Utrecht speelt aanstaande donderdag de laatste UEFA Europa League wedstrijd van dit seizoen. De Domstedelingen gaan op pad naar Schotland voor het treffen met Celtic. FC Utrecht kan zich bij winst in het Celtic Park niet meer plaatsen voor de play-offs, maar kan wel vertrouwen tanken voor de rest van het seizoen. Winnen de Domstedelingen nu de druk in het Europees voetbal van de ketel is? Zet de winnende weddenschap op scherp bij de bookmakers op VoetbalGokken.nl en scoor!
Martin O’Neill (trainer Celtic): “Fysiek en mentaal sterk zijn voor duel FC Utrecht”
Celtic wil zich snel herstellen voor de UEFA Europa League wedstrijd tegen FC Utrecht. De ploeg van trainer Martin O’Neill speelde afgelopen weekend een loodzware wedstrijd tegen de huidige koploper van de Schotse Premiership, Hearts en kwam niet verder dan een gelijkspel (2-2). Celtic verspilde de kans om het gat met de koploper te dichten, maar de wedstrijd heeft volgens O’Neill veel energie gekost. “Het was een zware avond, maar we moeten zo goed mogelijk herstellen. We moeten ervoor zorgen dat we fysiek en mentaal zo sterk mogelijk zijn voor onze ontmoeting met FC Utrecht”, zegt O’Neill.
“Voor ons is het een andere strijd dan voor FC Utrecht”
O’Neill weet dat FC Utrecht niets meer heeft om voor te strijden als het aanstaande donderdag te gast is in het Celtic Park. De Celtic-coach is toch waakzaam. “Voor ons is het een andere strijd vanwege de eerdere resultaten. We hebben onszelf een kans gegeven om door te komen en vanuit dat oogpunt ben ik blij. Maar we moeten donderdag winnen, zelfs dan zijn we afhankelijk van andere club of we doorgaan naar de play-offs”, aldus O’Neill.
Ron Jans (trainer FC Utrecht): “We moeten bij elkaar blijven, hard werken, niet klagen”
FC Utrecht leed afgelopen weekend de vijfde nederlaag op rij. Zowel in de Eredivisie als in de Europa League wil het niet vlotten met de ploeg van trainer Ron Jans. Volgens Jans was de nederlaag tegen Sparta niet verdiend. “Soms mag het niet zo zijn. Ik denk dat de uitslag niet klopt bij deze wedstrijd. Het was een van onze beste eerste helften van het seizoen, maar we stonden wel met 0-1 achter. We moeten bij elkaar blijven, hard werken, niet klagen. Die weg slaan we in. Het gaat niet zo goed. Maar dat omdraaien zou een hele mooie laatste klus zijn. De sfeer binnen dit team is naast het veld altijd goed geweest”, zegt Jans die na dit seizoen stop als trainer van FC Utrecht.
“Ik ben nog nooit in Glasgow geweest”
De coach denkt er niet aan eerder te gaan stoppen bij de Domstedelingen. Jans kijkt zelfs uit naar de volgende klus, de uitwedstrijd bij Celtic in de Europa League. “Ik heb hier een geweldige tijd, maar we zitten nu in een heel moeilijke fase waarvoor ik verantwoordelijk ben. Wij willen weer een frisse ploeg aan de start hebben. Sommige jongens krijgen een kans en sommige krijgen rust. En dat ga je ook aan het wisselbeleid terug zien. We gaan een aantal weken in waarin we heel veel wedstrijden hebben. We moeten daarmee gaan oppassen. Ik ben nog nooit in Glasgow geweest en daar moeten we een goede wedstrijd spelen”, besluit Jans.
Statistieken
Celtic staat op de 24ste plaats van de Europa League. De ploeg van O’Neill haalde acht punten binnen. De ploeg die op de 24ste plaats eindigt, plaatst zich als laatste voor de play-offs. Celtic kan die plaats nog verliezen als FC Utrecht punten komt pakken in Glasgow. Onder andere Feyenoord kan de Schotse ploeg nog uit de top 24 knikkeren als de Rotterdammers winnen van Real Betis in Sevilla.
Voor FC Utrecht is het gedaan in dit Europa League seizoen. De ploeg van Jans heeft een punt en kan op maximaal vier punten komen dat lang niet genoeg is voor play-offs kwalificaties. FC Utrecht staat op dit moment op de 34ste plaats en houdt Malmö FF en Maccabi Tel Aviv FC achter zich.
Head 2 Head
FC Utrecht speelde in 2010 voor de laatste keer tegen Celtic. Ook doen troffen de Domstedelingen de Schotse ploeg in de Europa League. In de finale van de kwalificaties slaagde FC Utrecht er niet in te winnen van Celtic in Glasgow. In het Celtic Park werd het 2-0 voor de Schotse club.
Die verloren wedstrijd maakte FC Utrecht in eigen Galgenwaard goed door met 4-0 te winnen van Celtic. De huidige FC Twente-speler Ricky van Wolfswinkel wist toen driemaal tot scoren te komen tegen de club uit Glasgow. Het vierde doelpunt kwam van Barry Maguire die inmiddels voor GVVV speelt in de Tweede Divisie.
Huidige vorm Celtic
Celtic kwam afgelopen weekend in actie in de Schotse Premiership tegen Hearts. De ploeg van O’Neill nam het op tegen de huidige koploper van de Schotse competitie, maar pakte slechts een punt bij een gelijkspel: 2-2.
Vorige week werd datzelfde resultaat ook al behaald in de Europa League wedstrijd tegen Bologna. The Celts kwamen voor rust op 0-2 voorsprong tegen Bologna, maar de Italiaanse ploeg kwam door onder andere een doelpunt van onze landgenoot Thijs Dallinga terug in de wedstrijd. Het werd uiteindelijk 2-2 in Stadio Renato Dall’Ara te Bologna.
Huidige vorm FC Utrecht
Het gaat bij FC Utrecht momenteel niet voor de wind. De ploeg van Jans verloor afgelopen weekend voor de vijfde keer op rij een duel. In de Eredivisie was Sparta Rotterdam afgelopen weekend te gast, maar de ploeg van Jans verloor die wedstrijd met 0-1 in eigen Galgenwaard. FC Utrecht staat op de elfde plaats van de Nederlandse competitie.
In de Europa League pakte FC Utrecht alleen een punt in de wedstrijd tegen FC Porto. De Portugese club van ex-Ajax trainer Francesco Farioli was te gast in de Galgenwaard waar het 1-1 werd tegen Porto. De laatste Europese wedstrijd ging verloren voor Jans en zijn team. Vorige week kwam het Belgische Racing Genk met 0-2 winnen in de Domstad.
Lappenmand
Chelsea-verdedigers Cameron Carter-Vickers, Alistair Johnson en Marcelo Saracchi is door een achillespees niet inzetbaar tegen FC Utrecht. Middenvelder Callum Osmand is door een hamstringblessure niet inzetbaar tegen FC Utrecht. De Ierse aanvaller Johnny Kenny mist de laatste competitiewedstrijd in de Europa League door een kuitblessure. Middenvelder Reo Hatate is geschorst door tweemaal geel in de Europa League wedstrijd tegen Bologna.
Bij FC Utrecht is de lappenmand te overzien. Jans kan dit weekend geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Mike Eerdhuijzen en twee aanvallers Victor Jensen en David Min. Jans hoeft geen rekening te houden met spelers die door een schorsing de wedstrijd tegen Celtic moeten missen.
Prognose Celtic - FC Utrecht
Bij de laatste wedstrijd van wedstrijd FC Utrecht in dit Europa League seizoen gaan we op de redactie van VoetbalGokken.nl ook een wedje leggen. Na uitvoerig overleg en het vergelijken van de betrouwbare bookmakers die in Nederland online voetbalweddenschappen mogen aanbieden kiezen we voor het gokken via het 1x2 wedsysteem.
Daarin kiezen we voor een 1-0 zege van Celtic. Dat betekent dat we moeten hopen dat onze prognose uit gaat komen, want dan zullen we vanuit de Sportsbooks een uitbetaling ontvangen. Hoe hoog die winstbonus kan oplopen lees je in onderstaand overzicht.
Quoteringen voor Celtic - FC Utrecht
Bij de meeste Nederlandse bookmakers kan men torenhoog scoren als FC Utrecht haar laatste opdracht in dit Europa League seizoen winnend weet af te sluiten. In het 1x2 speelsysteem lopen de maximale beloningen bij winst van FC Utrecht op tot 8.00 keer het speelbedrag.
Bij een gelijkspel kunnen voetbalgokkers tot 5.00 keer de inleg scoren als er met succes wordt gewed op een gelijkspel.
Gaat ook Celtic winnen van FC Utrecht? Dan kan er via dit speltype tot 1.33 keer het speelbedrag gewonnen worden bij de Nederlandse bookmakers op VoetbalGokken.nl! Maak de perfecte (combi)deal bij jouw favoriete gokwebsite en scoor bij deze uitwedstrijd van FC Utrecht hoge bonussen.