KNVB Beker
11/01/2026 1 wedtip

Bookmakers zien twee kanshebbers in KNVB bekerduel FC Utrecht – FC Twente

Bookmakers zien twee kanshebbers in KNVB bekerduel FC Utrecht – FC Twente
FC Utrecht
FC Twente

Volgens de Nederlandse bookmakers maken FC Utrecht en FC Twente allebei grote kans om de volgende ronde van het Eurojackpot KNVB bekertoernooi te halen. Afgaande op de quoteringen zijn de bezoekers uit Enschede favoriet, maar de verschillen in de odds achter winst voor FC Utrecht zijn klein. VoetbalGokken.nl blikt vooruit op de bekerkraker FC Utrecht – FC Twente en zet de beste bookmakersdeals voor je op een rij.

Ron Jans (trainer FC Utrecht): “Dit wordt echt een spannende wedstrijd”

Ron Jans kondigde onlangs zijn pensioen als clubtrainer aan, maar is nog allesbehalve klaar met dit seizoen en FC Utrecht. De ambitie spat er nog altijd vanaf als hij in gesprek met RTV Utrecht vooruitblikt op de wedstrijd tegen FC Twente. "Dit wordt echt een spannende wedstrijd, hoor. Jans: “Ik heb ook drie jaar aan de andere kant gezeten. Ik weet nog dat we met Twente een keer in de Galgenwaard verloren met 1-0 door een verkeerd geraakte bal van Van der Streek, terwijl wij veel beter waren en drie goals afgekeurd zagen worden door buitenspel. Toen won Utrecht en was Twente beter. Als dat dinsdag ook zo is, dan heb ik daar wel vrede mee", glimlacht de 67-jarige oefenmeester.

“De kracht van FC Twente is hun vechtlust”

In de aanloop naar dit bekerduel uit de achtste finales van het Eurojackpot KNVB bekertoernooi analyseert Jans ook het huidige FC Twente en trainer John van den Brom. Jans: “De kracht van Twente vind ik dat er iets van vechtlust in het team is gekomen sinds Van den Brom daar trainer is. Er kwam in ieder geval iets van grimmigheid in om wedstrijden te winnen. Als je dat hebt, kun je van daaruit groeien naar goed voetbal. Twente heeft zichzelf echt tekortgedaan, zeker in twee wedstrijden. Uit tegen Volendam kregen ze legio kansen en speelden ze gelijk en tegen Ajax hadden ze ook echt moeten winnen."

John van den Brom (trainer FC Twente): “We zijn nog steeds ongeslagen, maar dit is om gek van te worden”

FC Twente is 2026 begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. Puntverlies dus in eigen huis. En dat is niet wat trainer John van den Brom voor ogen had toen hij tijdens het kerstdiner nadacht over de herstart van het seizoen: “Dit is om gek van te worden. Voor rust hadden we al met 2-0 voor moeten staan. We moeten iets meer overtuiging in het afwerken gooien. Ja, we zijn nog steeds ongeslagen. Maar met een gelijkspel schiet je gewoon niet zo veel op in de ranglijst. En je beloont jezelf niet voor het goede veldspel."

“Dinsdag bij FC Utrecht onszelf wel belonen”

Die ongeslagen status geldt ook voor het nationale bekertoernooi, maar daarin trof het tot nu toe nog geen Eredivisie-tegenstander. Daar komt dinsdag dus verandering in als Twente op bezoek gaat bij FC Utrecht. “We zijn het kalenderjaar 2025 geëindigd met fris en goed voetbal. Qua fitheid zit het ook goed. Dus ik hoop dat we dinsdag onszelf bij FC Utrecht wel gaan belonen, maar om een ronde verder te komen in de beker zullen we toch echt mensen kansen moeten gaan benutten.”

Statistieken

In de vorige bekerronde wist FC Utrecht af te rekenen met Keukenkampioen Divisie-club Top Oss. In Oss werd er met 0-2 gewonnen door de Domstedelingen, die zich daarmee verzekerden van deze achtste finaleplek.

FC Twente bereikte de laatste zestien door bij de amateurs van Spakenburg te zegevieren. In een doelpuntrijk duel won de Eredivisieclub uit Enschede met 3-6, waarbij Spakenburg de score in de slotfase nog enigszins dragelijk maakte door terug te komen van 1-6 naar 3-6.

Head to Head

FC Utrecht wist in de laatste vijf duels tegen FC Twente twee keer te winnen. Beide keren in 2024. Op 18 februari boekte het een knappe 0-1 overwinning in de Grolsch Veste. Op 1 september 2024 werd er in de Galgenwaard opnieuw gewonnen van de Tukkers: 2-1 in het voordeel van de Domstedelingen.

In de laatste twee onderlinge duels wist Utrecht geen hoge ogen te gooien. Aan het einde van afgelopen seizoen won FC Twente in Enschede met 2-0 van FC Utrecht. Dit seizoen stonden beide elftallen ook al tegenover elkaar. Amper een maand geleden eindigde het Eredivisie-duel FC Utrecht – FC Twente in 1-1.

Huidige vorm FC Utrecht

Vanwege de sneeuw in Nederland werd het competitieduel N.E.C. Nijmegen – FC Utrecht afgelast. Utrecht heeft dit kalenderjaar dus nog niet gevoetbald. Om de huidige vorm te bepalen moeten we dan ook teruggrijpen naar december 2025. Daarin behaalde FC Utrecht weinig succes.

Het enige succesje was de bekerzege op Top Oss. In de Eredivisie werd er gelijkgespeeld tegen FC Twente (zoals we zojuist in de Head to Head al aanstipten), pakte Utrecht uit bij NAC Breda ook een punt door daar 1-1 te spelen en werd er thuis met 1-2 verloren van PSV. In de UEFA Europa League viel er ook al weinig eer te behalen. Al was de thuisnederlaag tegen Nottingham Forest nipt. Utrecht verloor wel: 1-2.

Huidige vorm FC Twente

FC Twente is het nieuwe kalenderjaar begonnen met een puntendeling. Tegen provinciegenoot PEC Zwolle eindigde het afgelopen zaterdagavond in een 1-1 gelijkspel. Deze remise volgt op een puntendeling eind december bij Feyenoord. In De Kuip liep FC Twente met een punt het veld af na een 1-1 eindstand.

Voorafgaand aan de beide gelijke spelen boekte FC Twente twee overwinningen op rij. Naast de bekerzege op Spakenburg (3-6) wisten de Tukkers ook Go Ahead Eagles te verslaan. In de Grolsch Veste won Twente met 2-0 van de ploeg uit Deventer.

Lappenmand

FC Utrecht-middenvelder Davy van den Berg zal het eerste duel van 2026 vanuit de lappenmand moeten bekijken. Van den Berg is te geblesseerd om mee te spelen in dit bekerduel tegen Twente. Ook aanvallers Sebastien Haller en David Min missen de herstart van de competitie. Haller heeft een hamstringblessure en wordt voorlopig niet terugverwacht. Min zou op de weg terug zijn, zo melden bronnen binnen FC Utrecht.

FC Twente-verdediger Mees Hilgers zien we voorlopig niet op het voetbalveld verschijnen. De voor Indonesië uitkomende speler heeft een knieblessure en moet dit bekerduel in Utrecht aan zich voorbij laten gaan. De enige andere FC Twente-speler in de spreekwoordelijke lappenmand is middenvelder Taylor Booth. Ook hij zal tegen FC Utrecht niet in actie kunnen komen.

Prognose FC Utrecht - FC Twente

Een bekerwedstrijd is een wedstrijd op zich, dat is wat spelers en trainers telkens roepen. Feit is dat de verhoudingen tussen de twee clubs wel duidelijk zijn als je naar de stand in de Eredivisie kijkt. Bij FC Twente en FC Utrecht helpt je dat echter niet verder. Ze staan praktisch gelijk op plek zeven en acht.

Daarom gaan we bij VoetbalGokken.nl uit van het aloude gezegde dat de thuisploeg in het voordeel is. Zij hebben de fans achter zich staan en dat helpt vaak enorm. Onze verwachting is daarom bekerwinst voor FC Utrecht. Benieuwd hoe de quoteringen liggen? Hieronder vind je het odds-overzicht.

Quoteringen voor FC Utrecht - FC Twente

Bij winst van FC Utrecht wordt er door de betere Nederlandse bookmakers een mooie uitbetaling uitgekeerd. De beste odds die we op dit moment tegenkwamen zorgen voor een quotering van 2,66.

De quoteringen voor een zege van de gasten uit Enschede liggen maar een fractie lager. Bij legale Nederlandse bookmakers kun je in het 1x2-systeem inzetten op winst van FC Twente tegen odds tot 2,51.

Eindigt deze bekerkraker in een gelijkspel? Dan zullen de 22 spelers op het veld nog even door moeten om te bepalen wie zich plaatst voor de kwartfinale. Punters die op een gelijkspel inzetten hoeven niet te wachten op de uitkomst daarvan: bij een gelijke stand na de reguliere speeltijd is de weddenschap gewonnen. De quotering bij deze voorspelling loopt op tot maximaal 3,27.

Begin met vergelijken van Bookmakers

Kies uit de beste bookmakers op VoetbalGokken.nl. Wij tonen alleen voetbal goksites met sportweddenschappen die zijn toegestaan voor de Nederlandse markt. Wedden doe je dus altijd bij een veilige Nederlandse partij met een keuze uit onze vergelijking!

Bekijk alle bookmakers
Eerlijke informatie afbeelding

Eerlijke informatie

Altijd up-to-date afbeelding

Altijd up-to-date

Nederlandse bookmakers afbeelding

Nederlandse bookmakers

Win strategieën afbeelding

Win strategieën