KNVB Beker
01/02/2026 1 wedtip

Extra winstkansen in Eurojackpot KNVB beker duel AZ Alkmaar – FC Twente

Extra winstkansen in Eurojackpot KNVB beker duel AZ Alkmaar – FC Twente
AZ
FC Twente

In de kwartfinale van het Eurojackpot KNVB bekertoernooi staan AZ en FC Twente tegenover elkaar. Komende dinsdag spelen de twee Eredivisie clubs in het AFAS Stadion te Alkmaar voor een halve finale ticket. De winstkansen zijn bij deze wedstrijd extra groot, want er moet een winnaar komen in dit bekerduel. Weet jij wie er doorgaat in deze kwartfinale KNVB beker kraker AZ Alkmaar – FC Twente? Vergelijk de Nederlandse bookmakers op VoetbalGokken.nl en speel mee tegen de beste odds!

Leeroy Echteld (trainer AZ Alkmaar): “We weten waar we vandaan komen en we weten waar we naartoe willen”

Leeroy Echteld stond tot nu toe drie duels voor de groep als hoofdtrainer van AZ. Echteld gaf tussen neus en lippen door best geschrokken te zijn van het niveau en de sfeer in de spelersgroep. Om dit seizoen nog echt mee te doen om te prijzen is winst in dit bekerduel volgens hem echt noodzakelijk. Echteld: “We weten waar we vandaan komen en we weten waar we naartoe willen. En daar zijn we keihard voor aan het werken met elkaar. Hopelijk komt dat er dinsdag in de beker al uit.”

“Thuisspelen is groot voordeel in de beker”

Om dat doel te bereiken doet Echteld maar weer eens een beroep op de fans van de Alkmaarse formatie, die kunnen volgens hem het verschil maken komende dinsdag: “We spelen thuis en dat is in de beker een groot voordeel. We willen graag een sterke wisselwerking met onze supporters creëren. Dat begint ermee dat wij heel veel energie in de wedstrijd moeten stoppen en laten zien dat we er alles aan doen om te winnen. Dat moet voor de supporters heel zichtbaar zijn en hun support ons ook weer extra energie oplevert.”

John van den Brom (trainer FC Twente): “Tegen NAC al gedacht aan bekerduel tegen AZ”

FC Twente trainer John van den Brom ‘klaagde’ afgelopen weekend over een tekort aan kwaliteit op de bank. Hij wilde er niet teveel over zeuren, maar volgens eigen zeggen moest hij zelfs afgelopen vrijdag al concessies doen vanwege het aankomende bekerduel in Alkmaar. “Op de bank hebben we niet de opties die je graag wilt hebben. Sondre en Daan Rots zaten er tegen NAC doorheen. En dan ga je tegen NAC al met je wisselbeleid denken aan het bekerduel tegen AZ. Dan moet je met Ricky (van Wolfswinkel, red.) op rechts gaan spelen. Dat is geen gezeur dat we niet genoeg spelers hebben ofzo want ik vind dat we met spelers die we hebben beter moeten en kunnen voetballen dan we nu doen.”

“Ook daar hadden we echt wel strijd”

Van den Brom heeft zelf ook een tijdlang bij AZ gewerkt en volgens hem staat die club hem nog altijd na aan het hart, al zal hij dinsdag niets liever willen dan AZ verslaan. Van den Brom. “AZ is nog steeds het mooiste voorbeeld van een club die op een goede, rustige en normale manier wordt geleid en waar normaal wordt gecommuniceerd. Ook daar hadden we echt wel strijd, maar we gingen wel door op de weg die we met elkaar afgestemd hadden. Misschien staan die vijf jaar bij AZ wel boven het winnen van een kampioenschap, gewoon door de manier van werken en de spelers die telkens uit de jeugdopleiding doorkwamen. Je hebt toch aan de wieg van die jongens gestaan.'

Statistieken

In de vorige speelronde wist AZ met simpel gemak af te rekenen met Ajax. De Amsterdammers beleefde tegen de club uit Alkmaar een historisch dieptepunt door met 6-0 afgedroogd te worden. AZ had een ronde eerder nog met moeite van PEC Zwolle gewonnen, maar bereikte de kwartfinales dus met speels gemak.

FC Twente moest in de vorige bekerronde aantreden tegen FC Utrecht. In de Utrechtse Galgenwaard ontvouwde zich een spannend schouwspel, waarbij lange tijd FC Utrecht aan het langste eind leek te gaan trekken. Het was echter FC Twente dat bij het eindsignaal op een 1-2 voorsprong stond. Hierdoor gingen de Tukkers door naar de laatste acht waarin het AZ treft.

Head 2 Head

In de onderlinge duels tussen AZ en FC Twente waren de Alkmaarders lange tijd heer en meester. De zegereeks begon op 5 mei 2024 toen AZ thuis met 2-1 te sterk was voor de club uit Enschede. Daarna zegevierde de Alkmaarders nog drie keer op rij waarbij de dubbele ontmoeting in de play-offs finale van afgelopen seizoen veruit de spannendste was. AZ won in Enschede met 2-3 en wist thuis met 3-2 deelname aan het UEFA Conference League toernooi veilig te stellen. Daarin is het ook nu nog actief.

Dit seizoen speelden beide teams ook al tegen elkaar. In speelronde veertien van het lopende Eredivisie seizoen wist FC Twente in de Grolsch Veste een einde te maken aan de zegereeks van AZ op de Tukkers. Twente pakte drie punten dankzij een 1-0 overwinning. Matchwinner werd Daan Rots die op aangeven van Bart van Rooij in de 75e minuut de wedstrijd in het voordeel van de Tukkers wist te beslissen.

Huidige vorm AZ Alkmaar

AZ heeft afscheid genomen van trainer Maarten Martens en dat was niet voor niets. De resultaten in de afgelopen wedstrijd vielen behoorlijk tegen. Na de spectaculaire 6-0 bekerzege op Ajax werd er met 3-1 verloren van PEC Zwolle. Thuis tegen Excelsior kwamen de Alkmaarders niet verder dan 1-1 en uit bij Telstar werd slechts met 0-1 gewonnen.

Afgelopen weekend moest onder die matige resultaten een streep gezet worden door thuis tegen N.E.C. Nijmegen weer eens drie punten te pakken voor de ogen van de eigen fans. Maar wederom faalde AZ. De bezoekers uit Nijmegen begonnen ijzersterk en stonden binnen een kwartier al op 0-2. Daarna gingen de ploegen redelijk gelijk op, maar het leed was voor de Alkmaarders al geleden. Uiteindelijk werd er met 1-3 verloren.

Huidige vorm FC Twente

Ook FC Twente heeft in 2026 al wat puntverlies moeten slikken. Nadat 2025 werd afgesloten met een 2-2 gelijk tegen Feyenoord begon het nieuwe jaar ook met een puntendeling. Thuis tegen PEC Zwolle werd het 1-1. Na de bekerzege op FC Utrecht volgde nog een zege in de derby tegen Heracles. In Almelo won Twente met 0-2.

Maar deze driepunter betekende niet dat Twente klaar was met gelijkspelen. Op 24 januari werd in de Grolsch Veste met 1-1 gelijkgespeeld tegen Excelsior. Afgelopen vrijdag moesten de Tukkers op bezoek bij NAC Breda. Het avondje NAC leverden de ploeg uit Enschede ook maar één punt op. Het Eredivisieduel eindigden namelijk in 2-2.

Lappenmand

Bij AZ Alkmaar is het nog altijd wachten op de terugkeer van Jordy Clasie. Hij kampt al maanden met een enkelblessure en zal ook dit bekerduel moeten missen. Ook Sven Mijnans is er niet bij. De 25-jarige middenvelder liep onlangs een blessure op.

FC Twente mist achterin ervaren krachten Mees Hilgers en Robin Propper. Beide zijn geblesseerd en kunnen dinsdag niet meedoen. Ook middenvelder Taylor Booth zit in de lappenmand. Tot slot zal ook Ramiz Zerrouki ontbreken in de wedstrijdselectie van de Tukkers. Ook hij is geblesseerd. 

Prognose AZ - FC Twente

De VoetbalGokken.nl prognose voor AZ Alkmaar – FC Twente in de kwartfinales van het KNVB bekertoernooi luidt een gelijkspel. Wij gokken op een overwinning voor AZ. De Alkmaarders hebben het thuisvoordeel en zijn een erkende cupfighter. Bovendien hebben ze ondanks alles in de Conference League wel steeds goed gepresteerd waardoor ze daar ook door zijn. FC Twente is dan weer meer een club voor de competitie dit seizoen, althans zo redeneren wij bij deze prognose.

Om onze verwachtingen kracht bij te zetten plaatsen we een weddenschap. En dat doen we niet zomaar. We vergelijken vooraf eerst alle veilige, Nederlandse bookmakers in het VoetbalGokken.nl matchcentre. Hierdoor weten we exact waar we de beste deal kunnen maken. We spelen via de 1x2 wedoptie waardoor we sowieso 33,3 procent kans hebben om te winnen. Check hieronder ons odds overzicht voor de topdeals in dit spelsysteem.

Quoteringen voor AZ - FC Twente

Voetbalpunters die in de pre-wedstrijd fase via de 1x2 speloptie kiezen voor winst van AZ spelen volgens de bookmakers op de favoriet. De Alkmaarders maken volgens de gokwebsites de meeste kans op een halve finale ticket en dat uit zich in de odds. Deze lopen op tot maximaal 2,02 keer het ingelegde wedbedrag.

Een stuk hoger liggen de pre-wedstrijd quoteringen als er geld wordt ingezet op een winnend FC Twente. Gaan de Tukkers ten koste van AZ door naar de laatste vier? Dan keren de Nederlandse goksites tot maximaal 3,60 het inlegbedrag uit.

Wordt deze wedstrijd beslist in de verlenging of in een afsluitende penaltyserie? Dan zijn VoetbalGokkers die hierop hebben gegokt spekkopers! Zij ontvangen namelijk de hoogste odds in dit speltype. Elke euro die werd ingezet op een gelijkspel levert dan tot maximaal 3,75 keer de inlegwaarde op.

Begin met vergelijken van Bookmakers

Kies uit de beste bookmakers op VoetbalGokken.nl. Wij tonen alleen voetbal goksites met sportweddenschappen die zijn toegestaan voor de Nederlandse markt. Wedden doe je dus altijd bij een veilige Nederlandse partij met een keuze uit onze vergelijking!

Bekijk alle bookmakers
Eerlijke informatie afbeelding

Eerlijke informatie

Altijd up-to-date afbeelding

Altijd up-to-date

Nederlandse bookmakers afbeelding

Nederlandse bookmakers

Win strategieën afbeelding

Win strategieën