Oefenduel
28/03/2026 1 wedtip

Portugal als bookmakers favoriet al op WK speelgrond in oefenduel tegen Mexico

Portugal als bookmakers favoriet al op WK speelgrond in oefenduel tegen Mexico
Mexico
Portugal

Voorspellingen van VG Experts

Onze voorspellingen zijn bedoelt als hulpmiddel en bieden geen garanties voor toekomstige resultaten.

Het Portugese elftal speelt aanstaande zondag een oefenwedstrijd tegen Mexico. De Portugezen treffen de Mexicanen in het Azteca Stadion waar op elf juni de openingswedstrijd van het FIFA World Cup 2026 gespeeld gaat worden. Gastland Mexico speelt het openingsduel dan tegen Zuid-Afrika. Portugal smult van dit WK-voorafje in Mexico-Stad en hoopt op een goed resultaat. Wat is jouw voorspelling op de wedstrijd Mexico - Portugal?

Javier Aguirre (bondscoach Mexico): “We zullen tegen Portugal op zeer hoog niveau moeten spelen”

Mexico speelt zondag in eigen land een oefenwedstrijd tegen Portugal. Bondscoach Javier Aguirre beschouwt het duel met de Portugezen als een goede test voor het WK dat Mexico begint met de openingswedstrijd tegen Zuid-Afrika. “Het is onze verantwoordelijkheid is om deze wedstrijd goed te spelen en ons optimaal voor te bereiden op het WK2026. We zullen tegen Portugal op zeer hoog niveau moeten spelen en dat is precies wat we willen en nodig hebben in onze voorbereiding”, zegt de bondscoach van Mexico.

“Twee keer zo hard werken om een ​​geweldig WK te hebben”

De tweede tegenstander in de WK-poulefase is Zuid-Korea en Aguirre wil dan ook tegen zoveel mogelijk landen uit verschillende contineten oefenen om klaar te zijn voor het wereldtoernooi. “We moeten twee keer zo hard werken om een ​​geweldig WK te hebben, want er zijn geen kleine rivalen. Onze groep is heel divers. We zullen tactisch en fysiek volledig scherp moet zijn om dit soort tegenstanders aan te kunnen. Daarom is ons duel tegen Portugal heel belangrijk”, aldus Aguirre.

Roberto Martinez (bondscoach Portugal): “Spelen in het Azteca Stadion tegen Mexico is de perfecte voorbereiding op het WK”

Portugal won vorig jaar de UEFA Nations League Final Four en wist zich ook te plaatsen voor de FIFA World Cup 2026. Bondscoach Roberto Martinez wil zijn successen met het Portugese elftal uitbreiden door een goed WK te gaan spelen. De eerste test op weg naar het toernooi omarmt Martinez dan ook enorm. “Mexico is altijd een team dat heel goed gebruikmaakt van het thuisvoordeel”, zegt de bondscoach van Portugal die de uitwedstrijd tegen het Mexicaanse elftal in het Azteca Stadion als een perfecte opmaat voor het WK. “Dat we spelen in het Azteca is de beste voorbereiding op het WK. Ook de spelers zijn dolenthousiast. Het Azteca is een stadion dat een maatstaf is op WK's. We hebben het over een team dat, thuis in de Azteca, een van de favorieten zal zijn”, zegt Martinez.

“Mexico is kandidaat om WK te winnen”

Martinez weet dat het Mexicaanse elftal in eigen land veel successen heeft geboekt. Dat het WK onder andere ook in Mexico gehouden werkt de Mexicanen in het voordeel vindt de bondscoach. “Als je Mexico analyseert op het WK, komen ze niet uit de groepsfase, maar in de twee WK's die ze in Mexico hebben gespeeld, bereikten ze de kwartfinales. Mexico moet als kandidaat worden beschouwd om het WK te winnen. Zij behoren absoluut tot de favorieten en dat maakt ons oefenduel tegen Mexico zo belangrijk”, besluit Martinez.

Statistieken

Mexico opent als gastland van het WK2026 het wereldtoernooi op elf juni 2026. De Mexicanen spelen in het Azteca Stadion tegen Zuid-Afrika. Het stadion in Mexico-Stad biedt plaats voor ruim 81.000 toeschouwers. Na de wedstrijd tegen Zuid-Afrika treft El Tricolor het Zuid-Korea en de derde tegenstander in de poule wordt deze week bekend via de WK-kwalificatie play-offs.

Portugal staat op het WK tegenover Oezbekistan en Colombia. Ook voor de Portugezen is het nog een verrassing welk land er nog in de poule wordt toegevoegd na de play-offs die deze week worden afgewerkt. Portugal speelt de WK-poulefase in de Verenigde Staten dat net als Canada ook gastland is van het WK2026.

Head 2 Head

Mexico en Portugal speelden in 2017 voor de laatste keer tegen elkaar. Toen stonden de landen in de FIFA Confederations Cup tegenover elkaar. In de poulefase speelden Portugal en Mexico gelijk (2-2) tegen elkaar. Portugal werd winnaar in de poule met Rusland en Nieuw-Zeeland en Mexico tweede.

In 2014 speelden het Portugese en Mexicaanse teams een oefenwedstrijd tegen elkaar. Net voor het WK2014 won Portugal met 0-1 van Mexico. Dat ene doelpunt van Portugal werd gemaakt door Bruno Alves. Sterspeler Cristiano Ronaldo was toen niet van de partij.

Huidige vorm Mexico

Mexico is sinds begin september vorig jaar al bezig met oefenwedstrijden voor het WK in eigen land. In de eerste zes oefenwedstrijden won El Tricolor geen enkel duel. De wedstrijden tegen Paraguay (1-2) en Colombia (0-4) gingen zelfs verloren. Tegen Japan (0-0), Zuid-Korea (2-2), Ecuador (1-1) en Uruguay (0-0) speelde Mexico gelijk.

Pas de laatste drie oefenwedstrijden werden in een zege omgezet. De ploeg van Bielsa zegevierde begin dit jaar met 0-1 van Panama, wist met diezelfde cijfers ook van Bolivia te winnen en won eind februari met 4-0 van IJsland.

Huidige vorm Portugal

Portugal speelde haar laatste duel op zestien november tegen Armenië. Het was de laatste WK-kwalificatiewedstrijd voor de ploeg van Martinez. A Seleção das Quinas versloeg Armenië zelfs met 9-1 en werd groepswinnaar in de WK-kwalificatiepoulefase.

De laatste wedstrijd die verloren ging voor Portugal was de uitwedstrijd tegen Ierland. Martinez en zijn spelers werden in Dublin met 2-0 verslagen door de Ieren. AZ-speler Troy Parrott nam beide goals tegen Portugal voor zijn rekening.

Prognose Mexico - Portugal

Bij de oefenwedstrijd Mexico - Portugal gaan we op de redactie van VoetbalGokken.nl ook een wedje leggen. Na uitvoerig overleg en het vergelijken van de betrouwbare bookmakers die in Nederland online voetbalweddenschappen mogen aanbieden kiezen we voor het gokken via het 1x2 wedsysteem.

Daarin kiezen we voor een gelijkspel: 1-1. Dat betekent dat we moeten hopen dat onze prognose uit gaat komen, want dan zullen we vanuit de Sportsbooks een uitbetaling ontvangen. Hoe hoog die winstbonus kan oplopen lees je in onderstaand overzicht.

Quoteringen voor Mexico - Portugal

Het oefenduel tussen Mexico en Portugal levert hoge quoteringen op bij de Nederlandse bookmakers. In het 1x2 speelsysteem staan de hoogste pre-wedstrijdquoteringen ingedeeld bij een zege van Mexico. Als het WK-gastland wint van Portugal kan er via dit speltype tot 3.50 keer het speelbedrag gewonnen worden.

Bij veel bookmakers wordt er flink gewed op een gelijkspel. De quoteringen lopen op tot maximaal 3.40 keer het speelbedrag dat wordt ingezet op een puntendeling in het Azteca Stadion.

Weet het Portugese elftal in het stadion waar de WK-openingswedstrijd gehouden wordt te winnen van Mexico? Dan scoren voetbalpunters die via VoetbalGokken.nl een weddenschap hebben achtergelaten bij de bookies tot 2.05 keer het speelbedrag terug.

Begin met vergelijken van Bookmakers

Kies uit de beste bookmakers op VoetbalGokken.nl. Wij tonen alleen voetbal goksites met sportweddenschappen die zijn toegestaan voor de Nederlandse markt. Wedden doe je dus altijd bij een veilige Nederlandse partij met een keuze uit onze vergelijking!

Bekijk alle bookmakers
Eerlijke informatie afbeelding

Eerlijke informatie

Altijd up-to-date afbeelding

Altijd up-to-date

Nederlandse bookmakers afbeelding

Nederlandse bookmakers

Win strategieën afbeelding

Win strategieën