Op vrijdag 10 oktober speelt België de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Noord-Macedonië. Onze zuiderburen kunnen bij winst in de Planet Group Arena te Gent eerste worden in Groep J. De Rode Duivels willen alles op alles zetten om dit doel te bereiken om zich rechtstreeks te kunnen kwalificeren voor het WK2026. Gaan onze zuiderburen die kans pakken in Gent? Speel mee met België tegen Noord-Macedonië in de kwalificaties voor WK voetbal en win met je weddenschap!
Rudi Garcia (bondscoach België): “We zullen tegen Noord-Macedonië weer op de proef worden gesteld”
Het Belgische elftal speelt aanstaande vrijdag tegen Noord-Macedonië dat eerste staat in Groep J. Onze zuiderburen hebben in de Planet Group Arena de kans om de eerste plaats in de poule over te gaan nemen van de Noord-Macedoniërs. Dan moet er voor eigen publiek gewonnen worden en dat is het ultieme doel van bondscoach Rudi Garcia. “We willen onze wil opleggen en laten zien dat de weg naar het WK via ernst verloopt. Toewijding, intensiteit en efficiëntie zijn de codewoorden, maar we zullen tegen Noord-Macedonië weer op de proef worden gesteld”, zegt Garcia.
“We zullen het vrijdag zien”
De Fransman trommelde enkele ervaren spelers op voor het duel tegen Noord-Macedonië en past zijn spelerskern iets aan voor deze cruciale thuiswedstrijd. “Als bondscoach moet ik een strategie op langere termijn hebben. Zoals nadenken over de huidige vorm, matchritme, kaarten beheren voor de rest van de competitie, complementariteit tussen spelers beheren, enzovoort. Er zijn dus veel elementen die een rol spelen. Dat zal ervoor zorgen dat vrijdag bij de start van de wedstrijd het team niet hetzelfde zal zijn. We zullen het vrijdag zien”, laat Garcia zich niet in de kaarten kijken.
Blagoja Milevski (bondscoach Noord-Macedonië): “België blijft de grote favoriet in onze poule”
Noord-Macedonië maakt zich op voor de belangrijke wedstrijd tegen België. Bondscoach Blagoja Milevski weet dat de wedstrijd tegen De Rode Duivels een gevecht wordt om de eerste positie in de poule. “Het duel met België wordt een flinke uitdaging, maar alle wedstrijden zijn belangrijk voor ons. Tot nu toe hebben we vijf grote gevechten gespeeld, en hetzelfde zal gelden voor de overige drie. België blijft de grote favoriet in onze poule, maar we hebben laten zien dat we tegen iedereen kunnen spelen”, zegt Milevski.
“Ons doel is om te bewijzen dat Macedonië competitief kan zijn”
De bondscoach wil dat zijn team alles geeft voor een ticket naar het WK2026. “Niemand kan onze hoop op kwalificatie voor het WK wegnemen. We zullen ons zo serieus mogelijk voorbereiden en er alles aan doen om succes te behalen. Ons doel is om te bewijzen dat Macedonië competitief kan zijn, zelfs tegen teams van aanzienlijk hogere kwaliteit. We hebben in onze Macedonische genen een speciale X-factor waarvan we niet weten wanneer het zal werken. Soms komt het naar voren wanneer het het meest nodig is, op momenten dat iedereen denkt dat het onmogelijk is. Dat is onze kracht, ons geloof en onze eigenwijsheid, iets wat niet altijd op het scorebord te zien is, maar op het veld maakt het wel een verschil”, waarschuwt Milevski onze zuiderburen.
Statistieken
Noord-Macedonië gaat aan kop in Groep J van de WK-kwalificaties. De ploeg van Milevski heeft elf punten uit vijf wedstrijden behaald. De Belgen staan op de tweede plek en speelde een wedstrijd minder dan Noord-Macedonië. België heeft tien punten en heeft nog een wedstrijd tegoed in deze poule.
Wales staat derde met evenveel punten dan de Belgen. Kazachstan is de nummer vier in het rijtje met drie punten. Op de vijfde en laatste plaats staat Liechtenstein met nul punten uit vijf wedstrijden.
Head to Head
In deze poulefase speelde Noord-Macedonië al een thuisduel tegen de Belgen. Onze zuiderburen lieten er punten liggen door de punten te delen met de Noord-Macedoniërs. In de National Arena Toshe Proeski te Skopje maakte Rode Duivel Maxim De Cuyper het eerste doelpunt van de wedstrijd, maar daar bleef het niet bij. Noord-Macedonië eiste een punt op door het doelpunt van Ezgjan Alioski in de 86ste speelminuut van de wedstrijd. In 2013 speelden de Belgen ook de WK-kwalificaties tegen Noord-Macedonië. Toen wonnen De Rode Duivels tweemaal van de Noord-Macedoniërs. In Skopje werd het toen 0-2 voor de Belgen en in België werd het 1-0 in het voordeel van De Rode Duivels.
Huidige vorm België
België heeft sinds 20 maart dit jaar geen wedstrijd meer verloren. De Rode Duivels verloren die dag in de UEFA Nations League met 3-1 van Oekraïne, maar sindsdien slaagde de Belgen erin viermaal te winnen en eenmaal een gelijkspel uit het vuur te spelen. Dat gebeurde in de uitwedstrijd tegen Noord-Macedonië (1-1).
Na deze uitwedstrijd versloegen onze zuiderburen Wales (4-3), Liechtenstein (0-6) en Kazachstan (6-0). Na de wedstrijd tegen Noord-Macedonië spelen de Belgen drie dagen later uit tegen Wales.
Huidige vorm Noord-Macedonië
Noord-Macedonië boekte in de groepsfase van de WK-kwalificaties drie overwinningen en tweemaal deelden de Noord-Macedoniërs de punten met hun tegenstanders. De laatste wedstrijd die de ploeg van Milevski won, was de thuiswedstrijd tegen Liechtenstein. De ploeg uit het Vorstendom werd met 5-0 verslagen.
Vorige maand speelden de Noord-Macedoniërs een oefenduel tegen Saoedi-Arabië die verloren ging met 2-1. Sinds de oefenwedstrijd op 10 juni vorig jaar tegen Tsjechië (2-1) hadden de Noord-Macedoniërs niet meer verloren van een ploeg.
Prognose België - Noord-Macedonië
Bij de wedstrijd België - Noord-Macedonië willen we op de redactie van VoetbalGokken.nl ook een wedje leggen op deze wedstrijd bij onze zuiderburen. Na uitvoerig overleg en het vergelijken van de betrouwbare bookmakers die in Nederland online voetbalweddenschappen mogen aanbieden kiezen we voor het gokken via het 1x2 wedsysteem.
Daarin kiezen we voor een 1-1 gelijkspel. Dat betekent dat we moeten hopen dat onze prognose uit gaat komen, want dan zullen we vanuit de Sportsbooks een uitbetaling ontvangen. Hoe hoog die winstbonus kan oplopen lees je in onderstaand overzicht.
Quoteringen voor België - Noord-Macedonië
Noord-Macedonië mag dan wel eerste staan in Groep J, de Nederlandse bookmakers schroeven de pre-wedstrijdquoteringen hoog bij winst van de koploper. Als de Noord-Macedoniërs er ook echt in slagen te winnen van de Belgen, keren de bookmakers tot 19.00 keer het speelbedrag dat werd ingezet op winst van Noord-Macedonië via het 1x2 speelsysteem.
In dit speltype kan er bij een gelijkspel ook een leuke bonus gewonnen worden. De bookmakers hebben de pre-odds bij een gelijkspel in Gent op dit moment op maximaal 7.50 keer het speelbedrag ingedeeld.
Gaan De Rode Duivels winnen en veroveren zij de eerste plaats in deze poule? Dan staat er een maximale beloning van 1.17 keer het speelbedrag tegenover. Check via VoetbalGokken.nl of er meer uit een zege van de Belgen te halen is door te wedden in de pre-fase of door vrijdagavond live te wedden op deze thuiswedstrijd van de Belgen.






